04 december 2017 - 11:41

Nové kino v Žiari nad Hronom sa otvorí už dnes, vstupné je zdarma!

Foto: Nové kino v Žiari nad Hronom sa otvorí už dnes, vstupné je zdarma!
Foto: ziar.sk

Rekonštrukcia žiarskeho Kina Hron je dokončená, a dnes sa kino otvorí prvý krát po renovácií. Pri tejto príležitosti bude premietanie pre všetkých divákov zdarma.

„Rozhodli sme sa pre akčný sci-fi thriller Blade Runner 2049. Nielenže ide o vysoko hodnotený kvalitný film s hviezdnym obsadením (Harrison Ford, Ryan Gosling, Jared Leto), ktorý sa oplatí vidieť aj neskôr po premiére, vybrali sme si ho tiež zo symbolických dôvodov, keďže nám jeho uvedenie v premiére ušlo doslova o chlp, keď sme 2. októbra kino z dôvodu renovácie uzavreli. Veríme, že divákov film poteší a prídu sa naň pozrieť, rovnako ako na vynovenú kinosálu,“ informuje riaditeľka MsKC Michaela Pribilincová.

Z dôvodu miestenkového sedenia a obmedzenej kapacity kinosály je potrebné, aby si diváci v pokladni zobrali nulové lístky. Renovovaná kinosála má k dispozícií 157 miest na sedenie a 2 miesta pre vozíčkárov. 

Vnútorný poriadok ostáva zatiaľ nezmenený, ceny pôjdu nahor

„Ako sme už informovali, od januára plánujeme spustiť predaj občerstvenia v Informačnom centre, ale kým o tom nebudeme divákov oficiálne informovať, v platnosti zostáva aj naďalej aktuálny vnútorný poriadok, podľa ktorého je konzumácia jedla počas premietania v kinosále zakázaná,“ upozorňuje Pribilincová.

Na základe požiadaviek distribútorov sa zvyšuje vstupné na 5 eur a 4,50 eura. Zároveň sa mení výška ponúkaných zliav – pri vstupnom 5 eur je možné uplatniť si 1 euro zľavu pre deti do 12 rokov, seniorov nad 62 rokov a študentov, 50% ZŤP zľavu a 1 euro Nemak zľavu; pri vstupnom 4,50 eura si deti do 12 rokov, seniori nad 62 rokov a študenti môžu uplatniť zľavu 0,50 eura, ZŤP 50% a Nemak 1 euro. Pri vstupnom 4 eurá je možné uplatniť si iba ZŤP 50% zľavu a 1 euro zľavu Nemak.

V decembri viacero filmových noviniek, otvorené bude aj medzi sviatkami

Tento rok bude Kino Hron otvorené aj medzi sviatkami, avšak s určitými obmedzeniami. V decembri sa bude premietať okrem iného aj český rodinný vianočný film Tri želania, americká komédia Ocko je doma 2, očakávaný film Star Wars: Poslední Jediovia, vo verzii s titulkami aj slovenským dabingom, animovaná rozprávka Ferdinand, dobrodružná komédia Jumanji, hudobná komédia Ladíme 3, česká komédia Špindl či muzikál Najväčší showman.

Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní

Dopravný servis
Polkanová
Kolóna
16:12
Jakub
Policajná hliadka
15:16
Kremnička
Práca na ceste
14:15
Jakub
Práca na ceste
11:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina