Športoviská v Banskej Bystrici si môžete pozrieť vo virtuálnej 360° prehliadke


Foto: Športoviská v Banskej Bystrici si môžete pozrieť vo virtuálnej 360° prehliadke

OOCR Stredné Slovensko a Mesto Banská Bystrica pripravili spoločne pre fanúšikov športu, ktorí sa chystajú na návštevu regiónu a chcú využiť príležitosť na aktívny oddych, jedinečný súbor 360° prehliadok vybraných športovísk Banskej Bystrice.

Projekt sa realizuje v rámci aktivít Európskeho mesta športu

Medzi prvé lokality, ktoré boli nasnímané a spracované do 360° prehliadky, sú zimné panorámy Mestského areálu zimných športov Snowland, Skokanský areál Žlté piesky a Lyžiarske stredisko Šachtičky. Práve tie boli minulý rok vďaka bohatej snehovej nádielke jednými z najnavštevovanejšími lokalitami a dejiskom mnohých športových udalostí.

„Banská Bystrica je mestom s bohatou športovou tradíciou. Mnohokrát sa osvedčila ako výborný hostiteľ špičkových športových podujatí na úrovni európskych a svetových šampionátov. A práve tieto športoviská, ako aj tie, ktoré môžu každodenne využívať obyvatelia Banskej Bystrice, chceme prostredníctvom virtuálnych prehliadok priblížiť širokej verejnosti,“ uviedol Jiří Pěč, výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko.

Panoramatické zábery ponúkajú aj základné informácie o danom športovisku

„Moderná technika nám ponúka možnosti, ktoré chceme v Banskej Bystrici využívať ako sa len dá a ponúknuť obyvateľom mesta a návštevníkom čo najviac informácií. V blízkej dobe by mali nasledovať originálne interiérové panorámy zimného štadióna, Plavárne Štiavničky a Športovej haly Dukla,“ uviedol Martin Turčan, viceprimátor Banskej Bystrice.

Virtuálne 360° prehliadky nájdete na adrese: panoramy.emsbb.sk

Prečítajte si viac:


  • Trenčín
  • |
  • 27 september 2023, 13:55
Informácia pre imobilných voličov v Trenčíne