09 máj 2018 - 12:47

Pozor na nebezpečnú kozmetiku, objavili ďalšie dva nevyhovujúce výrobky

Foto: Pozor na nebezpečnú kozmetiku, objavili ďalšie dva nevyhovujúce výrobky
Galéria: 4 fotky
Foto: uvzsr.sk

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Rapex kontrolné orgány v Česku a v Litve. Je možné že uvedené výrobky sa predávajú aj v obchodoch na Slovensku.  

Ide o toaletnú vodu ACTION Four značky Shirley May. Toaletná voda v oranžovej fľaške a kartónovom obale obsahuje vonné a aromatické zložky, ktoré chýbali v zozname obsiahnutých látok. Tieto látky môžu vyvolať alergickú reakciu u citlivých osôb. 

Druhým výrobkom je výrobok do kúpeľa My Fair Lady Brulee značky Bomb cosmetics v tvare koláčika, ozdobený kvietkami, zabalený do papierového košíka a plastového obalu. 

„Výrobok pripomínajúci potravinu nie je bezpečný, pretože má formu, vôňu, farbu, vzhľad, obal, označenie, objem alebo rozmery, ktoré môžu spôsobiť, že spotrebitelia, najmä deti, si ho zamenia s potravinou a v dôsledku toho ho môžu vkladať do svojich úst, cmúľať alebo prehĺtať, čo by mohlo byť nebezpečné a zapríčiniť napríklad dusenie, otravu alebo perforáciu či zablokovanie tráviaceho ústrojenstva“ uviedol ÚVZ SR.

 
1 zdieľaní
Dopravný servis
Kremnička
Policajná hliadka
02:11
Nový Svet
Stacionárny radar
15:12
Tajov
Policajná hliadka
15:11
Jakub
Policajná hliadka
15:11
Nový Svet
Policajná hliadka
14:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.