12 apríl 2015 - 10:35

Bystričan sa so železnou tyčou v ruke vyhrážal farárovi zabitím

Foto: Bystričan sa so železnou tyčou v ruke vyhrážal farárovi zabitím
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Bystričan podľa polície vošiel na faru so železnou tyčou v ruke, ňou neváhal rozbiť svetlík aj dvere a farárovi sa vyhrážal zabitím.

Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová potvrdila, že vyšetrovateľ v Brezne obvinil 57-ročného muža z Banskej Bystrice z prečinu porušovania domovej slobody a z prečinu nebezpečného vyhrážania.

“Na Farskom úrade v obci Čierny Balog, železnou tyčou rozbil sklenenú výplň svetlíka vedľa vchodových dverí, tieto si otvoril a vošiel do chodby, kde rozbil sklenenú výplň na dverách vedúcich do priestorov fary, pričom tieto z vnútornej strany otvoril a vošiel do fary,” opísala Faltániová.

Vo vnútorných priestoroch začal podľa policajnej hovorkyne opakovane vykrikovať na farára, aby išiel von a vyhrážal sa mu zabitím. Toto sa opakovalo niekoľkokrát, pričom neustále nadával. Obvinený podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne svojím konaním vzbudil vo farárovi dôvodnú obavu, že svoje vyhrážky uskutoční. Mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do policajnej cely.

“Skutku sa dopustil pod vplyvom alkoholu. V čase jeho zadržania mu namerali viac ako 1,7 promile alkoholu,” uviedla Faltániová.

Foto: ilustračné

Miesto: -
Dátum: 12.04.2015

Dopravný servis
Nový Svet
Stacionárny radar
19:13
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
17:14
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
16:16
Zvolenská cesta
Policajná hliadka
15:10
Tajov
Kolóna
15:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.