HC ´05 Banská Bystrica vysoko zdolala HC Nové Zámky


Foto: HC ´05 Banská Bystrica vysoko zdolala HC Nové Zámky Foto: facebook.com

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Češík (Lamper), 11. Surový (Lunter, Gélinas), 11. Lunter (Faille, Surový), 14. Surový (Lunter, Sedlák), 28. Hohmann (Lunter, Mihalik), 33. Surový, 47. Bartánus (Faille, Surový), 48. Bartánus (Hohmann, Bubela) – 4. Špirko (Raenko, Škoda), 22. Salija (Zbořil), 49. Salija

Zápas sledovalo: 2 522 divákov

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sersen, Mihalik, Gélinas, Sedlák – Lunter, Surový, Faille – Belluš, Češík, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Andrisík, Valent, Róth – Hudec 

HC Nové Zámky: Kováč (14. Romančík) – Plašil, M. Jass, Salija, Prapavessis, Hruška, Kovačevič, Hain, Novák – Raenko, Špirko, Škoda – Cetkovký, Novotný, Zbořil – K. Jass, Šimun, Varga – Fábry, Dubinin, Lantoši

V 1 tretine diváci videli až 5 gólov. O 4 z nich sa postarali „barani“, keď sa postupne presadili Češík, Surový, Lunter, a opäť Surový. O jediný úspech domácich v prvej tretine sa postaral Špirko. 

V 22. minúte Salija znížil no Surový opäť vrátil Bystrici trojgólové vedenie keď svojim tretím gólom v zápase Zvýšil na 5:2. Po Surovom sa presadil ešte Hohman a uzavrel tak skóre po dvoch tretinách na 6:2.


V tretej tretine hostia pokračovali v kanonáde, keď sa dva krát presadil Bartánus. Domácim sa v závere ešte podarilo aspoň znížiť po góle Saliju avšak stav na konci zápasu pre Nové Zámky vyzeral hrozivo. Domáci teda prehrali s Banskou Bystricou 3:8.

Vyjadrenia trénerov po stretnutí 

Vladimír Országh (B. Bystrica): „Sme samozrejme spokojní, pekná návšteva, veľmi pekná rozlúčka Miša Hudeca s kariérou, bolo sa na čo pozerať. To, čo nám minulý zápas nefungovalo, teraz už áno a v presilovkách sme sa presadili. Súper mal svoju kvalitu, bol nebezpečný hlavne v brejkoch, no nám to do jeho bránky tentoraz padalo.”

Ladislav Lubina (N. Zámky):„Tentoraz nám skoro nič nevychádzalo, prespali sme prvú tretinu, ktorá rozhodla o výsledku. V druhej sa nám podarilo streliť ďalší gól, no bohužiaľ sme inkasovali po chybe piaty gól a tam sa stretnutie úplne zlomilo. Po mesiaci môjho pôsobenia pri mužstve sme za 30 dní odohrali 14 zápasov, na mužstve sa to prejavilo, možno najviac na psychike.”

S kariérou v Banskej Bystrici sa lúčil jej dlhoročný kapitán Michal Hudec, ktorý sa po poslednom zápase vyjadril takto 

„Zažil som v Banskej Bystrici kopec osláv, zápasov, emócií. Spoznal som fantastických ľudí a dodnes mám s nimi výborné vzťahy. Banská Bystrica je môj druhý domov, lebo viem, že keď sa sem vrátim, tak sa mám s kým stretnúť. Pred dvoma rokmi sa mi tu narodila dcéra, takže som sa s ňou navždy prepojil. Ako ďalej, no určite zostanem pri hokeji, obetoval som mu život a hokej aj je mojím životom. Človek si zaspomínal a aj uvedomil, že to už nikdy také nebude, prežil som emotívne chvíle. Nezažije ich každý a ja som šťastný, že sa mi to podarilo.”

Zostrih zo zápasu


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: hc05.sk