Havarijný stav ciest v kraji sa bude riešiť, sľubuje Lunter, investovať sa bude aj na Horehroní


Foto: Havarijný stav ciest v kraji sa bude riešiť, sľubuje Lunter, investovať sa bude aj na Horehroní Foto: brezno.sk

Banskobystrický župan Ján Lunter na stretnutí v Podbrezovej diskutoval o oprave ciest II. a III.triedy v správe BBSK ako aj o vybudovaní kanalizácie v obci. Predsedu kraja mrzia nesplnené sľuby z minulosti a rozhodol sa podporiť opravu ciest, aby sa kraj zlepšoval. „Je na poslancoch, ktorí zastupujú váš región, aby v tlačenici o realizáciu opráv boli pevní a silní. Ja, ako Horehronec, chcem podporiť opravu ciest, ktoré slúžia turistike, pretože práve cez ne si ľudia robia obraz o našom kraji,“ povedal Ján Lunter. 

Na stretnutí kompetentní informovali obyvateľov aj o realizácií kanalizácie na Chalupkovej ulici v Podbrezovej. Obec sa uchádzala o eurofondy a bola úspešná. Cieľom projektu je zlepšiť odvádzanie a čistenie komunálnych odpadových vôd v obci. „Chalupkova ulica je jednou z častí, ktorá sa tejto investičnej akcie dotýka. Keďže všetci vieme, v akom zlom technickom stave je cesta III. triedy č. III/2374 z cesty I/66 do Hornej Lehoty, žiadal som investora, aby prvý výkop v obci urobili práve na Chalupkovej ulici. Keď sa urobí kanalizácia, porieši sa aj cesta,“ uviedol starosta Podbrezovej Ladislav Kardhordó.

Investovať sa bude aj do Horehronia, keďže už dávno sa región pomoci nedočkal. „V najbližších mesiacoch budeme rokovať s vedením a klubmi zastupiteľstva BBSK o investíciách do nášho regiónu v oblasti motorovej a nemotorovej dopravy, cestovného ruchu, sociálnych vecí, školstva a ďalších. Verím, že do nášho regiónu príde čo najviac investícií aj z BBSK. Spolu s poslancami za okres Brezno a starostami z našich obcí urobíme pre to maximum,“ povedal primátor Brezna Tomáš Abel.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: brezno.sk