Astronomická lúpež v Rimavskej Sobote! Pomocou slzotvorného plynu a násilia sa dostali až do trezoru


Foto: Astronomická lúpež v Rimavskej Sobote! Pomocou slzotvorného plynu a násilia sa dostali až do trezoru Foto: facebook.com/policiaslovakia

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Banskej Bystrici začal vo štvrtok 1.2 trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin lúpeže spáchaný s prečinom porušovania domovej slobody, oba vykonané formou spolupáchateľstva. V stredu 31.1 v neskorších večerných hodinách vošli dvaja neznámi páchatelia do rodinného domu v obci Teplý Vrch v okrese Rimavská Sobota so zámerom získať peniaze.  

Dvaja maskovaní lúpežníci zabúchali na vchodové dvere rodinného domu, pričom sa predstavili ako policajti vykonávajúci protidrogovú raziu. 29-ročnú ženu presvedčili aby im otvorila dvere, následne jej strekli do tváre slzotvorný plyn a prikázali jej ľahnúť si na zem. Druhý strekol slzotvorný plyn do tváre 41-ročného muža, ktorého spútal, pričom ho udieral gumeným obuškom do hlavy a chrbta až kým mu muž nepovedal kde je trezor. 

„Následne sa presunuli do miestnosti s trezorom, ktorý musel za prítomnosti neznámeho páchateľa majiteľ otvoriť. Páchateľ vybral z trezora finančnú hotovosť vo výške viac ako 54-tisíc eur. Následne z rodinného domu vybehli von vchodovými dverami a nastúpili do motorového vozidla a z miesta činu ušli,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Petra Kováčiková. 

Páchatelia spôsobili odcudzením finančnej hotovosti pre spoločnosť zo Žiliny škodu vo výške viac ako 54-tisíc eur. 41-ročnému mužovi spôsobili zranenia v oblasti hlavy a chrbtice. Za takýto skutok hrozí páchateľom trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica