Stanicu v Banskej Bystrici nezatvoria, podľa primátora nie je dôvod na paniku


Foto: Stanicu v Banskej Bystrici nezatvoria, podľa primátora nie je dôvod na paniku Foto: ilustračné

Primátor Banskej Bystrice Ján Nosko informoval, že mesto s investorom autobusovej stanice, spoločnosťou PRIMUM, s. r. o, po vzájomnej dohode ukončilo Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve. To znamená, že samospráva dopravnú časť autobusovej stanice neodkúpi. Investor Ivan Hlaváček tiež potvrdil, že rokuje s budúcimi prevádzkovateľmi AS. 

„Po vzájomnej dohode sme ukončili náš zmluvný vzťah bez akýchkoľvek sanckií pre jednu či druhú stranu. Spoločnosť Primum sa rozhodla ďalšie prevádzkovanie AS riešiť vo vlastnej réžii. Celý zrealizovaný projekt bude stáť mesto nula eur,“ hovorí primátor Ján Nosko. Prevádzku autobusovej stanice zabezpečuje Dopravný podnik mesta. Investor momentálne rokuje o nájme a prevádzkovaní dopravnej časti AS s potenciálnou dopravnou spoločnosťou.  

„Som presvedčený, že rozhovory ktoré pokračujú medzi investorom a budúcim prevádzkovateľom dospejú do úspešného konca a chod stanice bude zabezpečený. Od začiatku, ako sme sa dohodli na ukončení zmluvy o kúpe autobusovej stanice, je zhoda medzi mestom, českým investorom a dopravcami o tom, ako bude AS fungovať. V týchto dňoch sa finalizuje ich spoločná dohoda, a preto nie je žiadny dôvod na paniku. Stanicu nikto nezavrie,“ dopĺňa Nosko.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: banskabystrica.sk