Úspešný drogový zásah kriminalistov v Žiari nad Hronom


Foto: Úspešný drogový zásah kriminalistov v Žiari nad Hronom
Galéria: 6 fotiek
Foto: KR PZ Banská Bystrica

V utorok 7. novembra vykonali žiarski kriminalisti v jednom z rodinných domov na Šoltésovej ulici domovú prehliadku, pri ktorej bola v podkroví domu nájdená sušina zeleno-hnedej farby typického zápachu, vo forme sušiacich sa rastlín, a vo forme voľne kvitnúcich rastlín. Počas prehliadky sa našla aj sušina zeleno-hnedej farby uschovaná vo viacerých nádobách a škatuliach. Nájdené podozrivé látky boli zaistené a zaslané na expertízu, s cieľom zistiť ich pôvod.

V stredu 8. novembra bolo vznesené obvinenie voči 43-ročnému mužovi zo Žiaru nad Hronom za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotronických látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Vyšetrovateľ podal aj podnet na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. 

„Vykonaná expertíza totiž preukázala, že v prípade zaisteného rastlinného materiálu išlo o omamnú a psychotropnú látku „CANABIS“, pričom podľa predbežných výsledkov, množstvo zaistenej sušiny predstavovalo takmer 6 kilogramov.

Podľa doterajšieho expertízneho skúmania je možné zo zaisteného množstva sušiny vyrobiť viac ako 25-tisíc obvykle jednorazových dávok. Kriminalistickí experti však budú vyhodnocovať aj nevysušené časti zaistených rastlín, no v tomto prípade sa bude môcť analýza vykonať až po ich vysušení,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. 

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica