30 október 2017 - 11:42
Juraj Kristek

Banská Bystrica pokračuje s obnovou ihrísk v areáloch škôl

Foto: Banská Bystrica pokračuje s obnovou ihrísk v areáloch škôl
Foto: zsssvbb.edupage.org
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Po obnove areálov pri základných školách na Sitnianskej a Ďumbierskej ulici na banskobystrickom sídlisku Sásová mesto realizuje aj ďalšie projekty, ktoré sú užitočné pre žiakov, ale aj verejnosť. K tomu ho zaväzuje titul Európske mesto športu, ktorým sa Banská Bystrica pyšní v tomto roku.

V týchto dňoch prebiehajú práce pri ZŠ Slobodného slovenského vysielača. Vďaka financiám z mestského rozpočtu vo výške 124 000 eur sa vonkajšie ihrisko s asfaltovou plochou na Šoltésovej ulici už čoskoro zmení na multifunkčné s umelou trávou. Keďže sa nachádza blízko školy priamo v centre mesta, poslúži počas vyučovania žiakom, a v popoludňajších hodinách verejnosti. Práce by mali byť ukončené do konca tohto roka.

„Mesto obnovuje aj existujúce multifunkčné ihrisko pri ZŠ Trieda SNP, kde meníme nevyhovujúcu trávnatú plochu. Výška investície je 30.000 eur. Do konca tohto roka, ak to poveternostné podmienky dovolia, sa zameriame aj na vybudovanie nového ihriska v areáli ZŠ Spojová. V súčasnosti sa koná verejné obstarávanie a následne začneme s realizáciou,” skonštatoval pre portál teraz.sk primátor Ján Nosko.
Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Polkanová
Práca na ceste
12:16
Kremnička
Policajná hliadka
09:11
Kremnička
Stacionárny radar
09:10
Zvolenská cesta
Stacionárny radar
07:17
Tajov
Kolóna
16:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.