03 október 2017 - 15:31

AKTUÁLNE: Martin Klus sa vzdal kandidatúry na župana v prospech Jána Luntnera

Foto: AKTUÁLNE: Martin Klus sa vzdal kandidatúry na župana v prospech Jána Luntnera
Foto: Facebook Martin Klus

Kandidát na župana BBSK Martin Klus dnes oznámil rozhodnutie vzdať sa kandidatúry v prospech Jána Luntnera. Podľa dohody troch kandidátov - Luntnera, Klusa a Mičeva - sa pred konaním volieb, na základe prieskumov, vzdajú v prospech najsilnejšieho z nich. V nedávnej minulosti však nabrala verejnosť pochybnosti o platnosti tejto dohody, keďže Martin Klus spochybnil agentúru FOCUS a ich metódy zisťovania volebných preferencií.

Nakoniec dodržal kandidát širokej koalície SaS, OĽaNO, Nova, KDH a OKS svoje slovo a dnes oznámil vzdanie sa kandidatúry v prospech najsilnejšieho Jána Luntnera. Klus zároveň vyzval voličov, aby šli voliť a nedopustili tak zopakovanie roku 2013, v ktorom vyhral Marián Kotleba. Nadchádzajúce voľby však budú jednokolové.

V súboji o kreslo župana BBSK zostáva po odstúpení ešte pätnásť kandidátov. „Na začiatku kampane za župana BBSK som sľúbil, že sa zachovám zodpovedne a v prípade, že nebudem najsilnejším kandidátom na porazenie súčasného župana, vzdám sa kandidatúry. Keďže nám prieskumy posledných dní potvrdili, že takáto situácia nastala, je načase potlačiť osobné ambície a všetkým dokázať, že mojím prvoradým záujmom vždy bolo, je a bude dobro nášho kraja a jeho občanov,“ uviedol Martin Klus na svojom profile na sociálnej sieti Facebook.

Stanislav Mičev by mal svoje rozhodnutie o tom, či odstúpi a podporí Jána Luntnera, oznámiť v najbližších dňoch.NASTAL ČAS UROBIŤ ZODPOVEDNÉ ROZHODNUTIE Na začiatku kampane za župana BBSK som sľúbil, že sa zachovám zodpovedne a v prípade, že nebudem najsilnejším kandidátom na porazenie súčasného župana, vzdám sa kandidatúry. Keďže nám prieskumy posledných dní potvrdili, že takáto situácia nastala, je načase potlačiť osobné ambície a všetkým dokázať, že mojím prvoradým záujmom vždy bolo, je a bude dobro nášho kraja a jeho občanov.

Posted by Martin Klus on 3. október 2017

 

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
0 zdieľaní
Dopravný servis
Zvolenská cesta
Prekážka na ceste
19:14
Zvolenská cesta
Dopravná nehoda
18:16
Zvolenská cesta
Stacionárny radar
18:12
Kremnička
Policajná hliadka
11:11
Kremnička
Policajná hliadka
07:13
Zobraziť aktuálne hlásenia