15 december 2017 - 13:07

80-ročná dôchodkyňa pustila do bytu falošné poisťováčky, tie mali plán ako ju okradnúť o tisíce eur

Foto: 80-ročná dôchodkyňa pustila do bytu falošné poisťováčky, tie mali plán ako ju okradnúť o tisíce eur
Foto: minv.sk

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. Dve zatiaľ neznáme páchateľky v stredu 13. decembra 2017 o 12:15 hod. na Novej ulici v Banskej Bystrici, zazvonili na byte 80-ročnej dôchodkyni ktorej sa predstavili ako poisťovacie pracovníčky. Povedali jej, že štát jej vracia 130 eur, a tak ich pustila do bytu. Prikázali jej vypísať formulár pre poisťovňu, pričom ju požiadali aby im vydala 370 eur, nakoľko mali pri sebe iba 500 eurovú bankovku.

Dôchodkyňa pred ich očami vybrala obálku z ktorej im vydala 370 eur. Následne ju jedna zo žien poprosila či môže použiť toaletu, pričom druhá ju zahovárala v kuchyni a ponúkala jej rôzne produkty. Hodinu po odchode žien, poškodená zistila, že využili jej nepozornosť a ukradli jej obálku s úsporami. Krádežou peňazí jej tak vznikla škoda 5 200 eur. Za tento skutok, ktorý bol spáchaný závažnejším spôsobom konania, hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. 

„Pátrame po dvoch podozrivých ženách. Jedna z nich má približne 25 až 30 rokov, je nižšej a štíhlej postavy. Oblečené mala biele rifle, čiernu bundu, na hlave mala bielu čiapku a mala tmavé vlasy. Pri sebe mala tmavú nákupnú tašku na kolieskach. Druhá zo žien má približne 50 rokov, je vyššej a silnejšej postavy. Na hlave mala čierno – bielu čiapku a okuliare. Bola výrazne nalíčená. Žiadame občanov, ak tieto ženy videli, alebo môžu polícii poskytnúť akékoľvek informácie, ktoré by pomohli tento skutok objasniť, aby to oznámili na t. č. 158,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Kremnička
Jama na ceste
07:18
Kremnička
Policajná hliadka
23:17
Jakubská cesta
Prekážka na ceste
20:18
Nový Svet
Stacionárny radar
16:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina