Kraj vyčlenil takmer dva milióny eur na podporu regionálneho rozvoja


Foto: Kraj vyčlenil takmer dva milióny eur na podporu regionálneho rozvoja

Banskobystrický samosprávny kraj má v pláne investovať do regionálneho rozvoja 1,7 milióna eur. BBSK bude mať k dispozícii aj Rozvojovú agentúru, ktorá má naštartovať zlepšenie sociálno-ekonomickej situácie v najmenej rozvinutých regiónoch kraja. Medzi úlohami krajskej neziskovej agentúry bude aj riešenie problému dlhodobej nezamestnanosti.

V tomto roku v Brezne vznikne aj pilotný sociálny podnik, ktorý by mal slúžiť ako modelový príklad pre založenie ďalších sociálnych podnikov. Rozvojová agentúra sa bude venovať aj rozvoju turizmu, pričom spolupracovať bude aj s Oblastnými organizáciami cestovného ruchu a Miestnymi akčnými skupinami.  

„Aktivitu župy vo vzťahu k rozvoju cestovného ruchu aj prostredníctvom podpory Oblastných organizácií cestovného ruchu jednoznačne vítam. V pôsobnosti území OOCR dosahuje cestovný ruch štatisticky najlepšie ukazovatele. Verím, že spoločne dokážeme vytvoriť a ponúkať také produkty, ktoré budú pre návštevníkov atraktívne, konkurencieschopné a tiež podporia lokálnych producentov,“ hovorí Jiří Pěč z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: vucbb.sk