Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici získala dva prístroje, poskytnú kvalitnejšie vyšetrenie


Foto: Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici získala dva prístroje, poskytnú kvalitnejšie vyšetrenie Foto: fnspfdr.sk

Dva nové prístroje získala FNsP F.D. Roosvelta Banská Bystrica od slovenského obchodného reťazca COOP Jednota Krupina, SD. Symbolický šek odovzdal vedeniu nemocnice predseda predstavenstva spoločnosti Jozef Vahančík. Darované prostriedky nemocnica využila na potrebné dovybavenie dvoch oddelení.

Transportný urgentný vozík bude slúžiť novozriadenému pracovisku maxilofaciálnej chirurgie. Vozík umožní pacienta vo vážnom stave nielen prevážať, ale ho okamžite a kvalitne diagnostikovať a priamo aj röntgenovať. Parný sterilizátor pomôže zákrokovým sálam, kde sa uskutočňujú jedinečné robotické operácie. Ušetrí im čas, kedy by medzi operáciami museli čakať na dodanie sterilizovaných nástrojov. 

„Naša spoločnosť pôsobí v regióne, ktorý je spádovou oblasťou tohto významného zdravotníckeho zariadenia.  Či už sa jedná o našich zamestnancov, členov nášho družstva, či našich každodenných zákazníkov, pre mnohých z nich je to koncové zariadenie a posledná nádej na vyriešenie ich zdravotného problému,“ uviedol Jozef Vahančík. 

COOP Jednota Krupina, SD spolu s nadáciou spoločnosti podporuje nemocnicu už od roku 2012. Vďaka každoročným finančným príspevkom, ktoré nemocnica dostáva, môže pre pacientov zabezpečiť nové vybavenie ako pôrodné lôžko, injekčné dávkovače, nefroskop aj niekoľko polohovateľných postelí.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: fnspfdr.sk