Sedem múzeí a galérii z kraja sa zapojilo do Noci múzeí. Za súmraku sa dostanete aj na Hodinovú vežu


Foto: Sedem múzeí a galérii z kraja sa zapojilo do Noci múzeí. Za súmraku sa dostanete aj na Hodinovú vežu Foto: Facebook/Stredoslovenská galéria / Central Slovak Gallery

Táto sobota bude patriť 20. ročníku Európskej noci múzeí a galérií. Počas nej spoznáte za súmraku jednotlivé kultúrne inštitúcie z celého Slovenska a nahliadnuť budete môcť aj do tých v Banskobystrickom kraji. Prehliadky budú doplnené o rôzne workshopy, premietania a živé vystúpenia.

„Tento zážitok nám dáva príležitosť bez ohľadu na to, aké miesto si vyberiete, ponoriť sa do jedinečného vesmíru múzea, galérie či inej kultúrnej inštitúcie, často plného prekvapení a niekedy aj mágie. Za súmraku sa môžeme ponoriť do nevšednej atmosféry, poprechádzať sa tajomnými chodbami, a obdivovať diela v jedinečnej a originálnej atmosfére,“ približujú organizátori. 

V rámci kraja si program pripravilo mesto, ale aj Stredoslovenské múzeum, Stredoslovenská galéria, Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Múzeum SNP či Central Slovakia. Sprístupnená bude aj Hodinová veža. Z tej sa vám naskytne pohľad na vysvietené banskobystrické námestie.


Ožije aj priestor Zabudnutého pivovaru, ktorý už neslúži na výrobu piva, ale ako netradičný kultúrny priestor. Zážitková expozícia THURZO – FUGGER  v Barbakáne vás prenesie do čias, kedy bolo mesto vďaka baníctvu v najväčšom rozkvete.

Kompletný program si môžete pozrieť tu. Vstupenky na Noc múzeí sa dajú zakúpiť v každom zapojenom múzeu, galérii alebo v Turistickom informačnom centre v budove historickej radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici. 

„Vstupenka zároveň platí aj ako lístok na bezplatnú MHD v čase od 16:00 hod. do posledného pravidelného spoja (len v sobotu). Pri spiatočnej ceste sa môžete prepraviť dobovým vlakom, avšak len vtedy, ak si vstupenku zakúpite vopred,“ pripomína mesto.

Miesto: -
Dátum: 18.05.2024 - 16:00    23:00


Prečítajte si viac: