Výstavba obchvatu v Brezne pokračuje dobrým tempom, kamióny prechádzajúce cez mesto budú minulosťou


Foto: Výstavba obchvatu v Brezne pokračuje dobrým tempom, kamióny prechádzajúce cez mesto budú minulosťou Foto: brezno.sk

Ministerstvo dopravy SR informovalo vedenie mesta Brezno o pokračujúcej príprave prvého úseku druhej etapy obchvatu mesta. Všetky stupne projektovej dokumentácie sú už zabezpečené. Vodiči, ktorí jazdia cez Brezno už môžu využívať prvú časť obchvatu mesta, ktorú im Slovenská správa ciest dala do užívania minulý rok v septembri. Primátor mesta však apeluje na vládu aby obchvat čo najrýchlejšie dokončila.

Cieľ je jasný, už žiadny kamión v meste

„Príprava na pokračovanie výstavby ide podľa plánu a podľa dohôd s predstaviteľmi vlády a ministerstva dopravy. Pravidelne sa aj s mojím zástupcom Jánom Králikom zúčastňujeme rokovaní a všetko, čo bolo zatiaľ dohodnuté, sa naplnilo. Verím teda, že Brezno sa v roku 2019 dočká pokračovania výstavby, pre čo urobíme maximum,“ povedal primátor Brezna Tomáš Abel.

Otvorenie minuloročného 2,5 km úseku znížilo dopravu v centre mesta o približne 30 %. Prvá etapa obchvatu od križovatky, ktorá prepája Ulicu Československej armády s cestou I/66 a končí na okružnej križovatke Mazorníkovo, však reguluje len premávku smerom na Hriňovú, takže vodiči jazdiaci na Horehronie stále prechádzajú historickým námestím. Preto je dôležité dokončiť druhú etapu čo najskôr, aby kamióny cez mesto už nemuseli prechádzať.

„Pokračovanie trasovania obchvatu mesta Brezno v novom riešení sa javí oproti pôvodnému riešeniu ako najoptimálnejšie, technicky realizovateľné a úspornejšie. Termín realizácie závisí od ukončenia prípravných prác a od pridelenia finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu pre Slovenskú správu ciest (SSC). SSC naďalej pokračuje v príprave 2. úseku tak, aby po ukončení 1. úseku bolo možné plynulé pokračovanie v stavebných prácach a ukončenie celého obchvatu mesta Brezno,“ uviedol minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Arpád Érsek.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: brezno.sk