Lunter na úrade zavádza novinky! Chyby z minulosti by sa nemali opakovať, kraj bude transparentnejší


Foto: Lunter na úrade zavádza novinky! Chyby z minulosti by sa nemali opakovať, kraj bude transparentnejší Foto: ilustračné

Banskobystrický župan Ján Lunter ešte pred voľbami prisľúbil, že v prípade zvolenia sa bude sústrediť na to, aby zvýšil transparentnosť kraja a s ľuďmi o problémoch diskutoval, a to teraz aj napĺňa. „V mojom volebnom programe som deklaroval, že v prípade môjho zvolenia bude činnosť BBSK transparentná a pred očami verejnosti. Chcem s občanmi komunikovať priamo a čo najpodrobnejšie ich informovať o činnosti župy,“ povedal Lunter. 

Zriadil telefonickú linku predsedu (048/4325602), na ktorej bude k dispozícií každý štvrtok od 16:00 do 17:00 hod. V mimoriadnych situáciách ho počas neprítomnosti nahradí zástupca, ktorý ho bude o podnetoch informovať. Občania sa budú môcť na predsedu obrátiť aj bežnými komunikačnými prostriedkami či prostredníctvom formulára na stránke BBSK.

Novinkou je aj zverejňovanie pracovného harmonogramu predsedu. Každý piatok bude na webstránke Úradu BBSK v jeho profile zverejnený program na najbližší týždeň. „Záleží mi na tom, aby občania vedeli, že čo v mojej pracovnej dobe robím a s kým sa stretávam. Verím, že sme týmito krokmi na správnej ceste. Postupne budeme odstraňovať nedostatky a zlepšovať služby pre obyvateľov kraja,“ dodal Ján Lunter. 

Pri zlepšovaní transparentnosti sa kraj riadil najmä odporúčaniami organizácie Transparency International Slovensko, s ktorou bude spolupracovať. Nedostatky z minulosti, keď chýbalo zverejňovanie majetkových priznaní poslancov či zápisnice zo zasadnutí zastupiteľstva sa nebudú opakovať. Ďalšou novinkou je aj zverejňovanie všetkých info žiadostí, ktoré na Úrad chodia. Návštevníci stránky majú k dispozícií aj možnosť nahliadnuť do profesných životopisov predsedu a riaditeľa Úradu BBSK.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: vucbb.sk