Za brutálnu vraždu svojej mladej manželky hrozí 24-ročnému mužovi z Lučenca doživotie


Foto: Za brutálnu vraždu svojej mladej manželky hrozí 24-ročnému mužovi z Lučenca doživotie Foto: ilustračné

Vyšetrovateľ v Lučenci vo štvrtok 24. januára začal trestné stíhanie za zločin zabitie. Policajti na mieste činu vykonali všetky potrebné úkony, ale prípad si vzhľadom na jeho závažnosť prevzal Odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Jeho vyšetrovateľ v piatok 26. januára obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy 24-ročného muža z Lučenca.

„V noci  zo stredy na štvrtok (25.1.) na Rúbanisku II v Lučenci, úmyselne usmrtil svoju 26-ročnú družku z Lučenca. Po predchádzajúcej vzájomnej slovnej hádke, pod vplyvom alkoholu ju opakovane udieral päsťami do tváre, opakovane ju kopal do hlavy, trupu a brucha, pričom útok zintenzívnil, keď jej poskákal po hlave aj po prednej strane trupu. Spôsobil jej zranenia na následky ktorých zomrela,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Vyšetrovateľ umiestnil obvineného do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Za tento závažný zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo na doživotie.

Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne