Dvaja mladíci vykradli desiatky pivníc a spôsobili škody za tisíce eur, odsedieť si môžu až 12 rokov


Foto: Dvaja mladíci vykradli desiatky pivníc a spôsobili škody za tisíce eur, odsedieť si môžu až 12 rokov Foto: ilustračné

Polícia v Lučenci objasnila sériu krádeží vlámaním do pivníc a bytov z konca minulého roka. V období od 27.novembra do 21.decembra dvaja páchatelia opakovane vylamovali pivnice na viacerých uliciach v Lučenci. Kriminalisti podozrivých vypátrali a v pondelok 26. januára zadržali 26-ročného Stanislava a 29-ročného Viktora z Lučenca. 

„Vyšetrovateľ ich obvinil z pokračujúceho zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody v spolupáchateľstve. Obvinení sa v priebehu novembra a decembra vlámali do 79 pivníc a 2 bytov na Novohradskej ulici, na ulici Pivničný rad, na Námestí republiky a na ulici L. Svobodu. Majiteľom bytov a pivníc krádežou a poškodením spôsobili škody odhadnuté na viac ako 12 tisíc eur,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. 

Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. V minulosti už boli obaja viackrát súdne trestaní. Obvinený Stanislav trikrát za majetkovú a násilnú trestnú činnosť, a obvinený Viktor sedemkrát za majetkovú trestnú činnosť, z toho štyrikrát v Českej republike. Za tieto skutky im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica