Lunter predstavil plán ako vyriešiť problém nezamestnanosti a zlej dopravnej infraštruktúry


Foto: Lunter predstavil plán ako vyriešiť problém nezamestnanosti a zlej dopravnej infraštruktúry Foto: vucbb.sk

Predseda BBSK Ján Lunter na tlačovej konferencii predstavil rozvojový plán pre Banskobystrický samosprávny kraj na najbližších 5 rokov. Je zameraný na riešenie najväčších problémov kraja, ktorými sú najmä dopravná infraštruktúra a dlhodobá nezamestnanosť. 

„Keď naštartujeme ekonomickú aktivitu v našom kraji, všetky ostatné problémy sa nám budú riešiť jednoduchšie. Oblasti dopravy, cestovného ruchu a riešenia dlhodobej nezamestnanosti sú preto strategickými príležitosťami pre náš kraj. Budem preto presadzovať, aby kraj každoročne v rozpočte vyčlenil 1% rozpočtu na tieto aktivity,“ povedal Ján Lunter. 

Vedenie kraja vytvára plán rozvoja v spolupráci s viacerými expertmi na jednotlivé oblasti. Na tlačovej konferencii predstavili plány na dobudovanie dopravnej infraštruktúry, zdôraznila sa potreba budovania značky konkrétnych produktových línií v kraji a naznačili sa možnosti využitia sociálnych podnikov na dobudovanie turistických chodníkov a národných kultúrnych pamiatok.  

„BBSK kraj by sa mal stať lídrom v sociálnej oblasti,“ uviedol Ján Baláž z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Do konca roka plánuje Inštitút regionálneho rozvoja rozbehnúť prvé tri pilotné projekty sociálnych podnikov, ktoré by umožnili zamestnať sa dlhodobo nezamestnaným. Neskôr by mali vzniknúť ďalšie v spolupráci so starostami obcí.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: vucbb.sk