Vodič po šmyku skončil s prevráteným autom vo dvore rodinného domu, nafúkal 1,5 promile


Foto: Vodič po šmyku skončil s prevráteným autom vo dvore rodinného domu, nafúkal 1,5 promile
Galéria: 4 fotky
Foto: KR PZ Banská Bystrica

Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala vo štvrtok 4. januára o 19:10 hod. na Ul. Pod Bánošom. 26-ročný vodič Renaultu Laguna, neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu vozovky a svojím schopnostiam, a na mokrej ceste dostal šmyk.

Zadnou časťou auta narazil do betónového oplotenia rodinného domu a do plastového kontajneru. Následne prednou čaťou vozidla narazil do betónového oplotenia ďalšieho rodinného domu. Po náraze ostalo vozidlo prevrátené na bočnej strane. Pri nehode bolo poškodené aj vozidlo Toyota Avensis, ktoré bolo zaparkované vo dvore rodinného domu.

„Pri nehode sa zranil vodič, ktorý bol na mieste ošetrený a jeho 28-ročný spolujazdec utrpel ľahké zranenia s ktorými bol prevezený do nemocnice. Vodičovi nemerali 1,5 promile. Celková škoda ktorá pri nehode vznikla je odhadnutá na 3 900 eur. Voči vodičovi bude vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica