Zlodeji v minulom týždni ukradli 3 000 eur, holiaci strojček, alkohol či topánky


Foto: Zlodeji v minulom týždni ukradli 3 000 eur, holiaci strojček, alkohol či topánky Foto: minv.sk

Polícia v Banskobystrickom kraji v minulom týždni zaevidovala v piatich okresoch 9 prípadov krádeží v bytoch a domoch. 

V Lučenci na Rádayho ulici sa páchateľ vlámal do bytu z ktorého ukradol bicykel a 12 párov topánok. Spôsobil tak škodu za 720 eur. Vo Zvolene na ulici M. Rázusa sa páchateľ vlámal do bytu a ukradol majiteľovi 3 000 eur. Vo Zvolenskej Slatine sa rovnako páchateľ vlámal do rodinného domu z ktorého odcudzil 2 notebooky, 2 tablety, motorovú pílu, niekoľko kusov náramkových hodiniek, mobilný telefón a šperky. 

V Žiari nad Hronom sa neznámy muž vlámal hneď do dvoch bytov na Hviezdoslavovej ulici. Z jedného bytu ukradol rôzne zlaté a strieborné šperky v hodnote 600 eur. Z druhého bytu neukradol nič, avšak majiteľovi spôsobil škodu za 80 eur. Na Poštovej ulici v Tornali sa zlodej vlámal do rodinného domu z ktorého majiteľke ukradol šperky, čím jej spôsobil škodu za viac ako 100 eur. V obci Žihľava sa neznámy muž vlámal do rodinného domu a majiteľke ukradol zlaté a strieborné šperky a alkohol. Krádežou spôsobil škodu za 640 eur.

„Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom obvinil z prečinu porušovania domovej slobody 24-ročného muža z Lehôtky pod Brehmi. Obvinený sa v noci 18.10. vlámal do rodinného domu v Hliníku nad Hronom. Keďže bol vyrušený majiteľom domu, spôsobil mu škodu iba poškodením vo výške 200 eur,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. V Jelšave sa páchateľ vlámal do rodinného domu z ktorého ukradol holiaci strojček. Majiteľovi tak spôsobil škodu za 50 eur. Z prečinu porušovania domovej slobody bol obvinený 19-ročného muž. Tento prípad polícia už objasnila.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica