Iniciatíva stredné Slovensko rokovala aj s novým županom - cieľom je dobudovať cestnú infraštruktúru


Foto: Iniciatíva stredné Slovensko rokovala aj s novým županom - cieľom je dobudovať cestnú infraštruktúru Foto: banskabystrica.sk

V sobotu 11. novembra sa v Banskej Bystrici stretli členovia výkonného výboru otvoreného združenia, aby rokovali o ďalších krokoch a plánovaných aktivitách. Ich cieľom je zorganizovať verejnú diskusiu, na ktorej chcú opätovne upozorniť kompetentných na problémové úseky a chýbajúce cestnú sieť v stredoslovenskom regióne. Diskusia by sa mala konať 29. novembra 2017. Zároveň apelujú na obyvateľov, aby sa zapojili do petície za urýchlené dobudovanie dopravnej infraštruktúry a severojužného prepojenia Slovenska. 

„V závere novembra plánujeme zorganizovať verejnú diskusiu zameranú na aktivity Iniciatívy stredné Slovensko a opätovne kompetentných upozorniť na kritickú dopravnú situáciu v našom regióne. Chceme, aby sa našimi problémami začali skutočne zaoberať a aby sme boli informovaní, v akom štádiu je projektová príprava jednotlivých úsekov trasy severojužného prepojenia Slovenska. Zároveň rozbiehame petičnú akciu, čím chceme získať aj podporu od obyvateľov, ktorí tiež dlhodobo upozorňujú na nedostatočnú dopravnú infraštruktúru,“ hovorí primátor Banskej Bystrice Ján Nosko, predseda iniciatívy. 

Rýchlostná a bezpečná cestná infraštruktúra je nevyhnutná z hľadiska príchodu potenciálnych investorov, ale aj z hľadiska podpory podnikateľov. Primátori a starostovia nevylučujú aj organizovanie protestných akcií. „Pozorujeme prejavy občianskej nespokojnosti. Verejnosť vníma, že sa tieto problémy neriešia a na budovanie cestnej infraštruktúry sa do nášho regiónu vôbec nedostávajú financie. Verím, že  týmito aktivitami rozhýbeme procesy, ktoré na Národnej diaľničnej spoločnosti dlhodobo spali a upozorníme na to, že táto situácia si vyžaduje koncepčné a reálne riešenia,“ dodal Nosko.


Stretnutia sa zúčastnil aj budúci župan Ján Lunter, ktorý združeniu vyjadril podporu  

„Som rád, že primátor Nosko vytvoril takúto iniciatívu, lebo by to mala byť najmä  úloha župy. Prijal som pozvanie do tejto skupiny a budem úzko spolupracovať. Mojou úlohou bude podporiť každú aktivitu a upozorniť na to, že náš kraj upadá. Tam, kde nie sú cesty, máme prázdne priemyselné parky,“ povedal Lunter.

Stredoslovenský región, v porovnaní s ostatnými, v budovaní cestnej infraštruktúry výrazne zaostáva. Iniciatíva chce svojou činnosťou dosiahnuť dobudovanie diaľnice D1 v úseku Turany – Hubová  a Hubová – Ivachnová, vybudovanie severojužného prepojenia Trstená – Dolný Kubín – Ružomberok – Banská Bystrica – Zvolen – Krupina – Šahy a zároveň súvisiace spojenia Banská Bystrica – Brezno – Telgárt, Zvolen – Lučenec – Tornaľa. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: banskabystrica.sk