Kandidáti na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja diskutovali pri troch príležitostiach


Foto: Kandidáti na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja diskutovali pri troch príležitostiach

Už tento týždeň v sobotu 4. novembra si obyvatelia Banskobystrického samosprávneho kraja budú voliť svojich zástupcov vo voľbách do VÚC. O post predsedu sa po niekoľkých odstúpeniach uchádza 10 kandidátov. Popri predsedovi sa bude voliť aj 49 poslancov v zastupiteľstve. Pôvodne bolo kandidátov 17, ale v priebehu volebnej kampane sa viacerí vzdali, aj v prospech niektorého zo súčasných kandidátov. Najväčšiu podporu má Ján Lunter (nezávislý), v prospech ktorého sa vzdali traja kandidáti.

Doteraz prebehli 3 diskusie v ktorých sa uchádzači o post predsedu BBSK snažili osloviť potenciálnych voličov, svojimi argumentami, víziami a riešeniami na nasledujúcich 5 rokov. Nie v každej debate sa stretli všetci kandidáti súčasne. Už pri prvej debate pozvanie do bábkového divadla odmietol súčasný predseda BBSK Marián Kotleba. Tejto diskusie sa zúčastnili 5 kandidáti. Tí sa zhodli že je potrebné sa dohodnúť na jednom kandidátovi, ktorý by porazil súčasného župana. 

Druhá predvolebná diskusia pri účasti 11 kandidátov prebehla 24. októbra na RTVS. V tejto diskusii kandidáti hovorili najmä o najvážnejších problémoch v BBSK, ktoré sa budú snažiť vyriešiť. Išlo o oblasti dopravy, infraštruktúry, nezamestnanosti, školstva, ciest, nemocníc, sociálnej oblasti, či nedostatku investorov. Počas tejto diskusie sa vzdali traja kandidáti. Druhú televíznu debatu si môžete pozrieť TU.

Posledná predvolebná diskusia za účasti šiestich, podľa prieskumov najvážnejších kandidátov na post predsedu kraja prebehla 30. októbra na televízii TA3, kde kandidáti opäť diskutovali o najvážnejších problémoch v BBSK. Pozvanými boli: Pavol Greksa, Martin Juhaniak, Igor Kašper, Marian Kotleba, Ján Lunter, Milan Urbáni. Debata pri ktorej mal každý z kandidátov 12 minút na vyjadrenie prebiehala v pokojnej atmosfére.

Poslednú debatu si môžete pozrieť vo videu nižšie 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu