×

Prečo sledovať WhatsApp

  • odstávky elektriny, tepla a vody,
  • uzávierky ciest, nehody,
  • meškania vlakov a MHD,
  • mimoriadne udalosti,
  • dôležité správy.
Sledovať WhatsApp
  • 12. december 2025 o 15:30

Krádež pri Poltári mala nečakaný koniec, zásobovača okradol kolega, ktorého sám zaúčal. Z peňazí si vyplatil dlhy

Dlhmi zaťažený kolega okradol vodiča o 15-tisíc eur, časť peňazí už minul

Foto: Krádež pri Poltári mala nečakaný koniec, zásobovača okradol kolega, ktorého sám zaúčal. Z peňazí si vyplatil dlhy
Foto: FB/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Lučeneckým kriminalistom sa podarilo objasniť krádež takmer 15-tisíc eur, ku ktorej došlo začiatkom decembra v obci Breznička v okrese Poltár. K prípadu však pribudol prekvapivý zvrat, páchateľom bol kolega okradnutého zásobovača.

Zásobovač v ten deň prechádzal viaceré mestá a obce, pričom rozvážal tovar a zároveň preberal tržby od zmluvných partnerov. Trasa viedla cez Lučenec, Rimavskú Sobotu, Tornaľu, Kokavu či Zlatno. Keď si všimol, že mu z firemnej dodávky zmizla hotovosť takmer 15 000 eur, okamžite privolal políciu.

Páchateľ čakal na správnu chvíľu

Podľa policajnej správy pomohol pri vyšetrovaní kamerový záznam. Ten zachytil neznámeho muža s kapucňou, ktorý si v Brezničke počkal na moment, keď zásobovač na chvíľu opustil vozidlo. V priebehu pár sekúnd dokázal z dodávky vytiahnuť balík peňazí.


Polícia rozbehla pátranie a spôsob, akým páchateľ konal, ich nakoniec priviedol do tej istej firmy, kde pracoval aj poškodený. Muž poznal presné detaily zásobovačovej trasy aj jeho pracovných návykov.

Páchateľom bol 28-ročný muž z Poltára, ktorý okradnutého zásobovača pred časom dokonca zaúčal. Neskôr sa ku skutku priznal a kriminalistom vydal časť ukradnutých peňazí. Z celkovej sumy 14 942 eur vrátil 8 500 eur. Zvyšok už minul, a to vraj na dlhy, ktoré sa mu v posledných mesiacoch nahromadili.

Minútky zo Slovenska