- 1. december 2025 o 17:20
VIDEO: Turisti v Tatrách sa vo veľkom zabávali na zamrznutom plese, odborníci len krútia hlavami
Sociálnymi sieťami sa šíri video z poľskej strany Vysokých Tatier, ktoré sa nestretlo s pozitívnou spätnou väzbou. Turisti využili zamrznutú hladinu Morskieho Oka, na ktorom sa šmýkali a zabávali. Neuvedomovali si však veľmi vážne riziká.
Na záberoch je vidieť desiatky turistov, ktorí sa rozhodli ísť na hladinu tatranského plesa. Ako však upozorňuje stránka TATRY, ktorá video uverejnila, takéto konanie návštevníkov bolo veľmi nebezpečné, keďže ľad je rôznej hrúbky a praská. Takáto zábava sa mohla v krátkom čase zmeniť na nešťastie.
„Toto už nie je nedostatok vedomostí. Je to bezmozgový hazard, ktorý ohrozuje nielen ich, ale aj záchranárov, ktorí potom musia riskovať život, aby ich vytiahli z vody. A ešte k tomu – Toto všetko je ZAKÁZANÉ. Ale niektorí ľudia majú v hlave taký zmätok, že pre nich neexistujú žiadne pravidlá,“ dodáva stránka.
Tatrański Park Narodowy na oficiálnej stránke upozorňuje návštevníkov, aby na zamrznuté plesá nevstupovali: „Tatranské rybníky zamŕzajú – dôrazne vás žiadame, aby ste nestúpali na ľad, pretože je tenký a môže sa zlomiť.“
Konanie turistov vyvolalo u používateľov negatívne reakcie. „Toto nie sú horskí turisti. Sú to náhodní ľudia bez mozgu, ktorí sa hrnú na Morské Oko. Hanba,“ vyjadril sa Marek. Pridávajú sa aj ostatní, ktorí toto konanie kritizujú, myslia si, že pre takéto nezodpovedné chovanie sú častokrát záchranári vysielaní k prípadom, ku ktorým nemuselo vôbec dôjsť.
V národných parkoch rešpektujte pravidlá a neriskujte svoje zdravie pre chvíľkovú zábavu. Tá sa niekedy môže zmeniť na boj o život.
Minútky zo Slovenska
- 11:30 Pokus o vraždu v Trebišove: Muž utrpel vážne zranenia, podozrivého zadržali
- 11:30 Sestrička zo žilinskej nemocnice získala prestížne ocenenie. Za čo si ho zaslúžila?
- 11:11 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete najnovšie informácie o výskyte medveďov. Čo všetko tam bude?
- 11:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 11:00 Cyklisti z Hlohovca sa dočkajú, Hlohovec a Sereď spojí bezpečný 7,6 km dlhý úsek po hrádzi Váhu
- 11:00 Poslanec Ľubomír Galko skončil na pohotovosti. Nešťastne spadol, vraj to brutálne bolelo
- 11:00 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 11:00 Neurológia v košickej Šaci oslávila významné jubileum konferenciou, na ktorej sa stretli viacerí odborníci
- 10:36 Cyklisti na Liptove stretli medvedicu s mláďatami. Postavila sa na zadné, ostali ju pozorovať
- 10:12 Poslanca Jána Ferenčáka fyzicky napadli pred jeho dcérou, prehovoril o tom, čo sa stalo
- 10:00 FOTO: Škôlka v Prievidzi ponúka unikátny program pre zdravie detí, predškoláci si každý týžeň užívajú aj saunu
- 10:00 FOTO: Z obyčajného kurníka sa stal virálny hit. Čech ho prerobil na orginálny a známy fastfood
- 10:00 Klinika v Ružomberku získala finančný dar. Dražba tričiek na počesť Jozefa Vengloša pomohla deťom
- 10:00 Meteorológovia varujú pred vetrom v Košickom kraji. Platí výstraha
- 10:00 Meteorológovia varujú pred vetrom v Prešovskom kraji. Platí výstraha