• 15. november 2025 o 15:00

FOTO: Klub športovej gymnastiky v Detve potrebuje finančnú pomoc, aby mohol vychovávať nové mladé talenty

FOTO: Klub športovej gymnastiky v Detve potrebuje finančnú pomoc, aby mohol vychovávať nové mladé talenty
Foto: donio.sk | Zobraziť galériu

Klub športovej gymnastiky (KŠG) v Detve vychoval mnoho talentovaných detí, ale rok 2025 sa preň zapísal ako historický míľnik. Tri juniorky – Nela Ostrihoňová, Lucia Piliarová a Lilly Murínová dosiahli úspech na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) 2025 v Osijeku. V silnej konkurencii európskych krajín vybojovali striebro v tímovej súťaži, Lucia získala striebro v individuálnom štvorboji a Nela si odniesla bronz z finále na kladine. „Je to obrovský úspech nielen pre náš klub, ale aj pre celú Slovenskú republiku,“ opísal KŠG.

Aktuálne však klub potrebuje finančnú pomoc, aby mohol naďalej plnohodnotne fungovať. „Vaša podpora pomôže rozvíjať a motivovať široké spektrum športovcov v našom regióne,“ píše KŠG na stránke donio.sk, ktorá je zameraná na finančné zbierky. Klub sa snaží vyzbierať 48-tisíc eur, desiatky ľudí doteraz prispeli sumou takmer 3-tisíc eur.

„Naše úspešné juniorky, ktoré sa pripravujú na ďalšie prestížne podujatia - majstrovstvá Európy, majstrovstvá sveta, a ich najväčším snom je účasť na olympijských hrách v Los Angeles 2028. Mladšie talenty a deti v prípravách, ktoré snívajú o tom, že raz pôjdu v ich stopách, športujúce deti z iných odvetví športu – futbalisti, hokejisti, krasokorčuliari či atléti, ktorí využívajú našu gymnastickú prípravu na zlepšenie koordinácie a sily, rodičov a seniorov, ktorí sa zúčastňujú na pravidelných cvičeniach ako je jóga, či aerobik,“ uviedol KŠG.

Na čo budú peniaze použité?

Finančné prostriedky z tejto kampane sa použijú na zabezpečenie novej akróby – špeciálnej gymnastickej podlahy, ktorá je základným a najviac využívaným prvkom našej telocvične.

Na akróbe sa:

  • vykonávajú gymnastické zostavy na prostných,
  • učia najmenší svoje prvé kotúle,
  • trénuje mládež i profesionálky,
  • zlepšuje mobilita a sila u bábätiek, dospelých aj seniorov.

Naša súčasná je už v havarijnom stave. Má poškodené perá, prasknutú konštrukciu a plesnivý povrch v dôsledku zatekajúcej strechy. Dobrou správou je, že nám boli prisľúbené nové priestory. My veríme, že s vašou pomocou ich vybavíme kvalitným, bezpečným a profesionálnym náradím,“ doplnil klub.


Minútky zo Slovenska