• 23. september 2025 o 15:40 / aktualizované 24.09. o 21:45

Známy zmrzlinár Hakan chystá vo Zvolene novinky, domáci nešetria chválou, ako to napokon dopadne?

Foto: Známy zmrzlinár Hakan chystá vo Zvolene novinky, domáci nešetria chválou, ako to napokon dopadne?
Foto: FB/Hakan Mustafa

Známy predajca zmrzliny Hakan, ktorého vo Zvolene pozná azda každý, prednedávnom zverejnil nápad novej vizualizácie pre svoju Chorvátsku zmrzlináreň na Študentskej ulici. Podľa obrázkov má ísť o moderný a romantický priestor, ktorý mnohí prirovnávajú k parížskemu štýlu.

Ľudia neskrývali svoje nadšenie a príspevok zožal stovky pozitívnych reakcií: „Tak takýto stánok som ešte nikdy nevidela. Hakan super, ako na dovolenke, čistá romantika,“ napísala Jarmila. Zverejnená vizualizácia okamžite vyvolala veľkú pozornosť. Pod príspevkom sa objavili desiatky reakcií a nadšených komentárov.

Super Hakan, treba stále vymýšľať niečo nové, keď chce človek napredovať. Obyčajnú kávu síce nepijem, ale na takú ľadovú so zmrzlinou sa zastavíme ťa pozrieť, keď pôjdeme na rok okolo. Držím palce,“ vyjadril sa Pavel. „Nádherné, konečne niečo top krásne vo Zvolene,“ pridáva sa Monika.


Zmrzlina, ktorá nemá konkurenciu

Mnohí sa zhodujú, že jeho zmrzlina nemá konkurenciu a vizualizácia nového priestoru je len potvrdením, že Hakan chce svoj podnik posúvať ďalej. Sám majiteľ na pozitívne reakcie reagoval s pokorou: „Ďakujem veľmi pekne. Budúcu sezónu sa budem veľmi snažiť, aby to takto vyzeralo… Ešte raz vám veľmi krásne ďakujem.

Ľudia opisujú novú zmrzlináreň ako priestor pripomínajúci romantické kaviarne zo zahraničia. Okrem samotnej vizuálnej podoby však ostáva hlavným lákadlom široká ponuka príchutí a veselý majiteľ, ktorého zákazníci poznajú nielen podľa úsmevu, ale aj priateľského prístupu.

Zákazníci sa zhodujú, že Hakanova zmrzlina patrí k najlepším vo Zvolene. „Boli sme v lete, zmrzlina nemá konkurenciu, skvelá. A ten priestor nádherný už teraz – nech sa darí,“ píše jedna zo spokojných zákazníčok.

Ak sa plány podaria, už budúce leto sa vo Zvolene budeme môcť osviežiť nielen lahodnou zmrzlinou, ale aj pohľadom na priestory originálnej zmrzlinárne, ktorá bude ozdobou Študentskej ulice.


Minútky zo Slovenska