- 21. september 2025 o 13:00
FOTO: Košice zažili cyklistický sviatok, z pretekov bral striebro Zvolenčan Lukáš Kubiš
Metropola východu vo štvrtok hostila druhú etapu cyklistických pretekov okolo Slovenska. Na cyklistický pelotón ste mohli naraziť pár minút po 14:00 hod. ich trasa viedla od Košickej Belej cez Alpinku, Čermeľskú cestu, Hlinkovu, Národnú triedu, Gorkého, Štefánikovu, Roosveltovu, Pribinovu, Mojmírovu, Štúrovu, Moldavskú, Triedu SNP, Festivalové námestie a Watsonovu.
Zatiaľ čo ich mnohí povzbudzovali priamo pri akcii a užívali si atmosféru, iní uviazli v kolónach po celom meste, z čoho zaručene nemali radosť. Vodiči v tom čase avizovali aj polhodinové zdržanie v kolónach.
Na štarte sa postavilo 140 pretekárov v 20 tímoch, ktorí reprezentovali viac než 20 krajín zo všetkých kontinentov. Víťazom tejto etapy sa stal Francúz Paul Magnier (Soudal Quick-Step), striebornú priečku obsadil Zvolenčan Lukáš Kubiš (Unibet Tietema Rockets) a víťazné trio uzavrel belgický cyklista Milan Menten (Lotto).
Celá trasa cyklopretekov vedie od východu na západ. Počas piatich dní prejdú cyklisti vyše 80 mestami a obcami Slovenska. Preteky odštartovali v stredu v Bardejove, kde v rámci prvej etapy absolvovali cyklisti 141,2 kilometra. Druhá etapa štartovala vo štvrtok vo Svidníku a cieľom boli Košice, pričom po 169,4 kilometrovej trase cyklistov čakala jedna rýchlostná prémia v Sabinove a päť horských prémií – Hrabovčík, Sedlo Grob, Banský vrch, Folkmár, Jahodná.
V tretej piatkovej etape prekonajú cyklisti 191,7 kilometra na trase od Kežmarku do Banskej Bystrice, v sobotu ich môžete stretnúť na trase Vráble – Sládkovičovo a záverečné preteky vyvrcholia na trase Nová Dubnica – Kohútka.
Preteky viete sledovať naživo na tomto odkaze.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. VIDEO: Cyklisti sa dočkali. Trenčianska župa otvorí ďalší dôležitý úsek cyklomagistrály, prepojí Trenčín s Dubnicou
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. FOTO: Bratislava zažije víkend nostalgickej MHD ZDARMA, do ulíc vyrazia historické električky aj legendárne autobusy
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Kam vyraziť cez víkend? Nitra ožije trhmi, moto akciou aj veľkou narodeninovou párty s Mirom Jarošom
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 24.04. Víkend v Trenčianskom kraji ponúkne pestrý kultúrny program, od veľkých šou až po divadelnú poctu televíznej legende
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta
- 24.04. Kam cez víkend v Bratislave a okolí? Program vám vyplnia veľkolepé Dni mesta, SlavCon, párty a špeciálne výstavy