V Hrone našli bezvládne telo muža. Zachytilo sa na kmeni stromu v obci neďaleko Žiaru nad Hronom


Foto: V Hrone našli bezvládne telo muža. Zachytilo sa na kmeni stromu v obci neďaleko Žiaru nad Hronom Foto: Koláž ilustračných fotografií – redakcia Bystricak.sk

Nešťastná náhoda s tragickými následkami alebo cudzie zavinenie? Na brehu rieky Hron pri obci Dolná Ždaňa v žiarskom okrese našli bezvládne ľudské telo. To sa zachytilo na strome desiatky metrov za obývanou časťou obce. Informáciu priniesol portál noviny.sk.

Po nahlásení skutočnosti na miesto vyrazili hasiči, ktorí telo s pomocou techniky vytiahli z vody. „Telo muža nezistenej totožnosti bolo nájdené v rieke Hron, zachytené na kmeni stromu pár metrov od brehu,“ spresnila policajná hovorkyňa pre Banskobystrický kraj Mária Faltániová. 

Podľa doterajších zistení mala obeť približne 40 rokov. Oblečené mala tmavé oblečenie a nohách obuté pracovné topánky. Ako dlho telo niesol prúd vody nie je dosiaľ jasné. Faktom však je, že hladina Hrona je za uplynulé dni kvôli vytrvalým zrážkam vyššia. Telo muža tak mohlo byť doplavené aj z väčšej vzdialenosti.

„Na miesto bol privolaný aj súdny lekár a na určenie presnej príčiny smrti bola nariadená súdna pitva. Polícia v Žiari nad Hronom začala trestné stíhanie pre usmrtenie,“ uviedla na záver hovorkyňa Faltániová.

To, či išlo len o náhodný pád do vody s nešťastným koncom alebo za tragédiou stojí cudzie zavinenie, ukáže až ďalšie vyšetrovanie polície. Tá zároveň v súčasnosti pracuje na tom, aby zistila totožnosť muža.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu