- 25. august 2025 o 14:40 / aktualizované 26.08. o 18:50
FOTO: Pohľad na zničený park Zvolenčanov nahneval, niekto tam začal demolovať lavičky aj odpadkové koše
V parku na sídlisku Zlatý potok vo Zvolene sa objavil nový prípad vandalizmu, ktorý pobúril miestnych obyvateľov. Jedna z obyvateliek zverejnila fotografie zničených lavičiek a odpadových košov a vyjadrila znechutenie nad tým, že niekto ničí zariadenia, ktoré boli vybudované pre pohodlie verejnosti.
„Takto niekto demoluje lavičky a odpadové koše v parku na Zlatom potoku. Je to hanba, že si niekto neváži to pekné, čo sa spravilo pre Zlatý potok,“ napísala Helena k priložených fotografiám. Mnohí sa vyjadrili, že na zdemolované ihrisko je smutný pohľad a popísaná zostala aj detská šmykľavka.
„Pri V. ZŠ za Centrumom, zdemolovali všetky svetlá. Okolo škôl a v parkoch nie sú kamery?“ zaujíma sa Jana. Autorka príspevku potvrdila, že v parku nie sú kamery, iný obyvateľ dodal, že miesto často navštevuje mládež, ktorá tam podľa svedkov pije alkohol a robí neporiadok.
Vandalizmus v mestských parkoch znižuje komfort návštevníkov a zvyšuje náklady na obnovu zariadení. Mnohí obyvatelia žiadajú mesto, aby zvážilo väčšiu prítomnosť kamier alebo pravidelnú kontrolu, aby sa podobným incidentom zabránilo.
Park na Zlatom potoku je obľúbeným miestom pre prechádzky a oddych miestnych obyvateľov. Ničenie verejného majetku však ukazuje, že bezpečnosť a ochrana spoločných priestorov zostávajú výzvou. Ak si náhodou všimnete poškodený majetok, informujte o tom mestskú políciu alebo mestský úrad.
K situácii naša redakcia oslovila mesto.
Minútky zo Slovenska
- 24.04. VIDEO: Cyklisti sa dočkali. Trenčianska župa otvorí ďalší dôležitý úsek cyklomagistrály, prepojí Trenčín s Dubnicou
- 24.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 24.04. FOTO: Bratislava zažije víkend nostalgickej MHD ZDARMA, do ulíc vyrazia historické električky aj legendárne autobusy
- 24.04. Rušňovodič posiela odkaz bežkyni, ktorá mu pri Dunajskej Strede skoro skočila pod vlak, zľakli sa aj okoloidúci
- 24.04. Kam vyraziť cez víkend? Nitra ožije trhmi, moto akciou aj veľkou narodeninovou párty s Mirom Jarošom
- 24.04. Pri autobusovej zastávke v Žiline vychováva diviačica svoje mláďatá. Obyvatelia sa boja o deti
- 24.04. Župné dni opäť rozprúdia život na východe, čaká vás nadupaný program a hviezdy ako Tina, Alan Murin či HEX. Kedy a kde?
- 24.04. Nitru čaká koncert Mira Jaroša v Promenade: Bude zdarma a pre všetkých, naposledy spôsobil detský ošiaľ
- 24.04. Víkend v Trenčianskom kraji ponúkne pestrý kultúrny program, od veľkých šou až po divadelnú poctu televíznej legende
- 24.04. PREHĽAD: Posledný aprílový víkend je pred nami! V Prešovskom kraji je pripravený pestrý program, vyberiete si?
- 24.04. PREHĽAD: Víkendové dni sú za dverami, čo ponúka Košický kraj? Tešiť sa môžete na poriadne nadupané podujatia
- 24.04. Dvojicu medveďov spozorovali len pár metrov od cyklotrasy. Z Liptova prichádza ďalšie varovanie
- 24.04. Poštárka opísala svoj bežný pracovný deň, pravda o žltých lístkoch vo vašej schránke vás možno prekvapí
- 24.04. Prešovčania zneužívajú parkovacie preukazy ŤZP svojich blízkych. Takýmto vodičom hrozí vysoká pokuta
- 24.04. Kam cez víkend v Bratislave a okolí? Program vám vyplnia veľkolepé Dni mesta, SlavCon, párty a špeciálne výstavy