- 20. august 2025 o 16:30
FOTO: V okrese Krupina sa chystá najväčšia cestná investícia za posledné roky, súčasťou bude aj oprava mostov
Banskobystrický samosprávny kraj spúšťa ďalšiu veľkú rekonštrukciu ciest v okrese Krupina. Ako informoval predseda BBSK Ondrej Lunter, ide o úsek na Senohrad v celkovej hodnote 8,5 milióna eur. Súčasťou prác bude 16 kilometrov nového asfaltu, oprava ôsmich mostov a desiatok priepustov.
Spolu s už rozbehnutou opravou úseku, ktorá začala na jar tohto roka, dosahuje celková investícia do ciest v okrese Krupina takmer 12 miliónov eur: „Je to bezpochyby najväčšia investícia do ciest v okrese Krupina za posledné roky,“ uviedol Lunter.
Čakajú nás aj obmedzenia
Podľa jeho slov nepôjde o jednoduchú stavbu a vodiči sa musia pripraviť aj na dopravné obmedzenia. „Nebudem klamať, ľahké to nebude – čakajú nás aj dopravné obmedzenia. Ale robíme to poriadne: nielen záplaty, ale kompletná rekonštrukcia vrátane mostov, ktorá prinesie viac bezpečia, pohodlia a aj rozvoj obcí v regióne,“ dodal Lunter.
Lunter poďakoval kolegom, poslancom aj starostom za spoluprácu a verejnosť vyzval k trpezlivosti. Zároveň zdôraznil, že výsledok bude stáť za to. Od roku 2017 kraj podľa jeho slov investoval do opráv a rekonštrukcií ciest už takmer 190 miliónov eur a v pláne sú ďalšie projekty.
Minútky zo Slovenska
- 26.04. VIDEO: Cyklisti v Martine zrazili korčuliarku. Mladú ženu nechali so zlomenou sánkou ležať na zemi a ušli
- 26.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 26.04. FOTO: Turistický vláčik v Trenčíne otvára svoju sezónu, cez Mierové námestie vás ale tento rok neprevezie
- 26.04. V Trnave pribudli nové kamery s reproduktormi, tie vás môžu aj verejne napomenúť. Novinka vzbudila poriadne vášne
- 26.04. Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 26.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v tomto meste
- 26.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v Nitre
- 26.04. VIDEO: Obiehať Teslu sa nevyplatí. Bratislavčan tak prišiel o vodičák za tri sekundy
- 26.04. FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 26.04. Poslanca Jána Ferenčáka fyzicky napadli pred jeho dcérou, prehovoril o tom, čo sa stalo
- 26.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 26.04. Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 26.04. Bánovce získali viac ako 600-tisíc eur na novú cyklotrasu, mesto chce posilniť prepojenie s okolitými obcami
- 26.04. Študenti rozhodli. Toto je Učiteľ roka 2025 na MTF STU v Trnave
- 26.04. FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto