Kto hlasoval za novelu Trestného zákona? Z Banskobystrického kraja ju podporili títo poslanci


Foto: Kto hlasoval za novelu Trestného zákona? Z Banskobystrického kraja ju podporili títo poslanci Foto: Facebook/Národná rada Slovenskej republiky

Vládni poslanci vo štvrtok schválili novelu Trestného zákona. Podporili ju 78 hlasmi, opozícia protestne vytiahla karty z hlasovacieho zariadenia a neprezentovala sa.

Úrad špeciálnej prokuratúry sa tak definitívne zruší. Zvrátiť to môže len Ústavný súd SR. Novela tiež zmierňuje výšky trestov za korupciu, skracuje premlčacie doby, dokonca aj pri sexuálnom zneužívaní z pôvodných 20 na 10 rokov. O dianí v Národnej rade sme informovali vo štvrtok večer.



Kto podporil novelu?

Vládny návrh zákona podporilo celkovo 10 poslancov z Banskobystrického kraja. Najväčšie zastúpenie mali poslanci Smeru-SD, ktorých bolo šesť. Tri hlasy boli od poslancov za stranu Hlas-SD a jeden bol z SNS. Pripravili sme pre vás prehľad, kto sú poslanci, ktorí hlasovali za novelu Trestného zákona.

Vladimír Baláž (SMER - SD)

Narodil sa 14. augusta 1958 a aktuálne pôsobí ako Predseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Svoje vzdelanie nadobudol na Univerzite Komenského v Bratislave.


Miroslav Čellár (Hlas - SD)

Narodil sa 20. apríla 1983 a študoval na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Aktuálne pôsobí ako predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR.


Ľubica Laššáková (Hlas - SD)

Narodila sa 18. augusta 1960. V rokoch 2011 až 2012 bola programovou manažérkou Parku kultúry a oddychu Banská Bystrica, v roku 2012 sa stala prednostkou Okresného úradu v sídle kraja v Banskej Bystrici. V roku 2016 pracovala ako manažérka v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Od 22. marca 2018 do 20. marca 2020 zastávala pozíciu ministerky kultúry Slovenskej republiky.


Peter Pellegrini (Hlas - SD)

Narodil sa 6. októbera 1975. V súčasnosti je predsedom Národnej rady Slovenskej republiky. V rokoch 2018 – 2020 bol predsedom vlády. Od 24. marca 2020 do 16. septembra 2020 zastával funkciu podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky.




Ivan Hazucha (Smer - SD)

Narodil sa 10. júla 1970 a pochádza z Rimavskej Soboty. Od roku 2023 je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky.


Jozef Ježík - (Smer - SD)

Narodil sa 21. júna 1967 a pochádza zo Zvolena. V rokoch 2012 až 2016 za bol členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo.


Daniel Karas (Smer - SD)

Narodil sa 10. decembra 1974 a nedávno kandidoval na post primátora Banskej Bystrice.


Roman Malatinec (Hlas -SD)

Narodil sa 22. júla 1981 a pochádza z obce Korytárky. Študoval na Univerzite Konštantína Filozofa a na Akadémií umení v Banskej Bystrici.


Ľubomír Vážny (Smer - SD)

Narodil sa 15. júla 1957. Je bývalý minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Funkciu vykonával od 4. júla 2006 do 8. júla 2010. Od roku 2012 do roku 2016 bol podpredsedom vlády SR pre investície. Od 24. júla 2017 do 9. septembra 2020 bol generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne.


Rudolf Huliak (SNS)

Narodil sa 5. mája 1975. Od roku 2022 je starostom obce Očová a od októbra 2023 poslanec Národnej rady Slovenskej republiky na kandidátke strany SNS.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu