Kuriózny prípad zo Zvolena. Neznámy muž prosí ľudí o kúpu Sunaru, pýta si bloček


Foto: Kuriózny prípad zo Zvolena. Neznámy muž prosí ľudí o kúpu Sunaru, pýta si bloček Foto: Zvolenská Európa

V jednej zo zvolenských facebookových skupín sa jedna z používateliek podelila s nezvyčajným zážitkom. Pred pár dňami ju na parkovisku pri jednej z predajní Tesca zastavil neznámy muž s prosbou, či mu môže kúpiť pre dieťa dojčenskú výživu. Ako dôvod uviedol ťažkú finančnú situáciu.

Po tom, čo daný produkt zakúpila, vypýtal si od nej doklad o zaplatení. Následne na neho začalo kričať niekoľko ďalších mužov, či ho už predal. Ihneď si uvedomila, že sa stala obeťou podvodu.

V súvislosti s tým upozorňuje ďalších účastníkov skupiny, aby pri podobných situáciách boli ostražití. V komentároch sa rozprúdila búrlivá diskusia, pričom viacerí obyvatelia Zvolena sa podelili s podobnou skúsenosťou.

Niektorí tvrdia, že podobný scenár sa odohráva aj pri Kauflande, kde už pred dvoma rokmi neidentifikovaný muž prosil ľudí o plienky či Sunar, pretože vyhoreli. Jedna z účastníčok diskusie dokonca tvrdí, že ako dôkaz ukazuje preukaz poistenca dieťaťa.

„Stará známa firma. Donedávna to robili v Kauflande, kým sme im na to neprišli. Upozornili sme ľudí, aby im nekupovali nič, lebo to chodia vracať a dostanú peniaze späť. Keďže sme ich prekukli a prestali im vracať peniaze, keď prišli vrátiť tovar, prestali chodiť,“ uvádza za v jednom z komentárov.

Podobné prípady sa evidovali aj v Banskej Bystrici pri Tescu, OBI či NAY elektre.

Otázky o danom prípade sme položili aj zvolenskej polícii. Správu budeme aktualizovať o ich stanovisko


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu