FOTO: Hrozivá nehoda pri obci Telgárt. Jedného vodiča museli previesť do nemocnice


FOTO: Hrozivá nehoda pri obci Telgárt. Jedného vodiča museli previesť do nemocnice
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

V utorok sa stala dopravná nehoda v katastri obce Telgárt. Podľa doterajších zistení 28-ročný vodič, ktorý smeroval od Telgártu na Brezno, neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky. Následne prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim vozidlom.

Pri nehode sa zranil 48-ročný vodič, ktorého museli previesť do nemocnice. Obaja boli na mieste podrobení dychovej skúške na alkohol, pričom výsledky boli negatívne. Nehoda je v štádiu objasňovania.


Polícia radí

Príčinou nehôd veľakrát nebýva len nedostatočná technická vybavenosť vozidla, ale aj nezodpovedný vodič. Na cestách sa môže v tomto období na viacerých miestach vytvárať poľadovica. Podľa polície by sa vodiči mali snažiť jazdiť plynulo a predvídavo, aby nemuseli robiť prudké zmeny v rýchlosti či smere jazdy, pretože aj takýmto spôsobom sa dá zabrániť tomu, aby sa ich vozidlo dostalo do šmyku.

Zároveň vyzývajú vodičov k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby svoje správanie prispôsobili zhoršeným podmienkam a tiež aby dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu