• 25. jún 2025 o 16:45

Do dielní drevárskej strednej školy vo Zvolene poputuje investícia viac než 4,3 milióna eur

Foto: Do dielní drevárskej strednej školy vo Zvolene poputuje investícia viac než 4,3 milióna eur
Foto: Facebook/SOŠ drevárska - Zvolen

Do dielní SOŠ drevárska vo Zvolene, ktorá je najstaršou svojho druhu, poputuje investícia viac než 4,3 milióna eur, z toho vyše 345-tisíc eur financuje kraj. Zateplia sa budovy, vystavia externá sušiareň, pribudnú bezbariérové úpravy a výrazne klesnú náklady na energie, informoval o tom predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter.

Súčasťou modernizácie je aj vybavenie dielní novou prístrojovou technikou. Študentom bude k dispozícii materiálno-technické vybavenie pre Laboratórium automatizácie a robotizácie, pracovisko pre spracovanie guľatiny, dielňa stolárskej a nábytkárskej výroby, CNC pracovisko či pracovisko virtuálnej reality


Zvolen a celý región má silnú drevársku tradíciu a tá si zaslúži nielen úctu, ale aj nový impulz. Preto veľmi rád vidím projekty ako tento, ktoré spájajú remeslo s inováciami,“ uviedol Lunter.

Podľa jeho slov táto škola patrí medzi tie, ktoré môžu už čoskoro fungovať ako „centrum excelentnosti“, teda miesto, kde sa budú vzdelávať nielen študenti, ale aj dospelí v rámci celoživotného vzdelávania.

„To ale nie je jediný projekt, ktorý doručujeme obyvateľom Zvolena a okolia. Už sa pracuje na rekonštrukcii Divadla J.G. Tajovského, čochvíľa bude hotový kruhový objazd pri Sliači. V septembri chceme začať stavať cyklo úsek vo Vlkanovej, onedlho vám predstavíme aj unikátny projekt Osmička na Sekieri,“ dodal Ondrej Lunter.

Zdroj: Ondrej Lunter/Facebook