- 18. jún 2025 o 14:30
Obyvatelia z okolia Žiaru sa sťažujú na hlučných motorkárov. Berte ohľad na naše deti, hnevajú sa
Martin sa na sociálnej sieti rozhodol posťažovať na motorkára či motorkárov, ktorí jazdia cez obec Lutila pri Žiari nad Hromom veľmi hlučne, pretože majú upravené výfuky a neberú ohľad na spiace deti. Na jeho príspevok reagovali ďalší ľudia.
Michal so sťažnosťou súhlasil: „Kľudne nech si idú polietať, keď chcú, ale nech cez obec netúrujú koľko to dá. Nejde o rýchlosť, ale ten hluk, ozaj pobudili všetko v okruhu kilometra. Motorkári - naozaj žiaden ohľad?“ pýtal sa.
Podľa Adely a Kataríny je takýto hluk v Žiari nad Hronom každý deň, a to aj večer. „Na ulici SNP je to najhoršie hlavne pri semaforoch,“ tvrdí Ľubica.
Peter tvrdí, že hluk spôsobuje mladík, ktorý chodí na motorke na gymnázium v Žiari nad Hronom. „Zrejme vykuchal výfuk, už má veľa ľudí na neho nervy,“ doplnil muž.
„Už mi dvakrát zobudil malú, lieta tadiaľto neskutočne. Mrzí ma, že som všetkých motorkárov nechtiac hodil do jedného vreca, ale na autách už málokedy počuť výfuk,“ uviedol iný Martin.
Erik mal iný názor: „Nejdem tu nikoho zastávať, ale už zabúdate, čo ste robili, keď ste boli mladí vy?“ podotkol.
Podobný prípad na Spiši
Nie až tak dávno sa obyvatelia Spišskej Novej Vsi sťažovali na vodiča, ktorý obťažoval okolie šialeným hlukom z výfuku auta. Dal si ho špeciálne upraviť, zvuk bol v niektorých prípadoch podľa miestnych podobný streľbe.
Redakcii ta3 sa s vodičom podarilo urobiť rozhovor, v ktorom prisľúbil, že vo večerných hodinách rušiť okolie nebude. Psychologička v tomto prípade upozornila, že takýto hluk môže vyľakať napríklad dieťa v kočíku, čo môže mať za následok posttraumatickú stresovú poruchu.
Za príliš hlučnú jazdu polícia vodiča postihnúť nedokázala. „Polícia nedisponuje zariadeniami na meranie hluku a v danej súvislosti nebolo ani na obvodnom oddelení prijaté oznámenie,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
Minútky zo Slovenska
- 10:40 Policajti v Trnave pomohli zúfalej vodičke s pokazeným autom. Vďaka rýchlej reakcii zabránili možnej nehode
- 10:30 Surový útok na fanúšikov Nitry v Bratislave: Mladé dievča skončilo v nemocnici, otec posiela nahnevaný odkaz
- 10:30 VIDEO: Požiar pri Nesluši stále nie je pod kontrolou: Oheň sa rozšíril, toto sú zábery skazy
- 10:22 Prevrátený kamión v okrese Humenné blokuje cestu. Na mieste zasahujú záchranné zložky, úsek je neprejazdný
- 10:10 Zmeny autobusových spojov vyvolali odpor: obyvatelia Trenčianskeho kraja sa obávajú straty spojenia do práce aj škôl
- 10:05 FOTO: Najnovší predovlebný prieskum: PS už nie je favorit, Smer by však vládu zložil ťažko
- 10:00 V Košiciach a okolí prebieha pátranie po dvoch senioroch a 11-ročnom chlapcovi, nezazreli ste ich niekde?
- 10:00 Tunel Višňové na dva týždne uzavrú. Na ceste pod Strečnom dočasne zastavia všetky práce
- 09:45 Nová cyklotrasa otvorená. Spojí Chorvátsky Grob s Čiernou Vodou, projekt riešil aj náročné prekážky
- 09:40 Hlohovčan po hroznej nehode ďakuje mužovi, vďaka ktorému jeho kamarát nevykrvácal. Z pohľadu na vrak auta mrazí
- 09:30 FOTO: Celá Orava sa spojila v pátraní po pánovi Albínovi. So psami aj koňmi prehľadávali husté lesy, no márne
- 09:20 Východniari, pripravte si pevné nervy pri cestovaní vlakom, na viacerých miestach na vás čakajú obmedzenia
- 09:15 Mladý Christián z Levoče zmizol bez stopy. Pred niekoľkými dňami odišiel do Bratislavy, rodine sa neozval
- 09:10 Pripravte sa na obmedzenia. Tunel Prešov bude v týchto dátumoch uzatvorený
- 09:10 FOTO: Uprostred sídliska v Prievidzi sa vyzliekol aj vymočil. Policajti zasahujú pri tomto mužovi takmer denne