• 31. marec 2025 o 10:45

Zvolenčania môžu byť pokojní, polícia zadržala muža, ktorý strieľal na sídlisku a zranil staršiu ženu

Foto: Zvolenčania môžu byť pokojní, polícia zadržala muža, ktorý strieľal na sídlisku a zranil staršiu ženu
Foto: Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Na ulici Karola Šmidkeho vo Zvolene sa začiatkom marca odohral incident, ktorý vyvolal medzi tamojšími obyvateľmi veľké obavy. Neznáma osoba spustila streľbu, pri ktorej sa zranila 65-ročná žena a skončila v nemocnici. Jeden z výstrelov zasiahol aj zaparkované auto, ktoré ostalo poškodené. Na parkovisku sa našli stopy krvi.

Ako informovala polícia, v priebehu troch týždňov intenzívne pracovala na objasnení prípadu. V piatok zadržali 43-ročného muža, u ktorého vykonali domovú prehliadku.


„Ako ukázalo expertízne skúmanie, predpoklad kriminalistov bol správny. Mužovi vzniesol vyšetrovateľ obvinenie pre trestný čin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s trestným činom výtržníctva,“ priblížila polícia.

Minútky zo Slovenska