Cyklisti objavili v Hrone utopenú staršiu ženu, telo neznámej tu ležalo niekoľko dní


Foto: Cyklisti objavili v Hrone utopenú staršiu ženu, telo neznámej tu ležalo niekoľko dní Foto: ilustračné

Banskobystrická polícia rieši prípad neznámej približne 40-ročnej ženy. Jej pozostatky našli v Hrone neďaleko Vlkanovej. Totožnosť ženy ani príčina úmrtia je zatiaľ neznáma. Vo vode ležala dva týždne. Bezvládne telo bolo zachytené na brehu rieky v blízkosti cyklotrasy pri Vlkanovej.

Niečo podozrivé si všimli cyklisti, ktorí v tom čase oddychovali v bufete. Na miesto, kde bolo telo zachytené nevedie žiadna cesta, preto sa tam hasiči museli dostať na terénnom aute cez pole. Presnú príčinu smrti sa lekárovi na mieste zistiť nepodarilo, preto bola nariadená pitva. „Príslušníci vybrali telo na breh a odovzdali ho príslušníkom polície,” uviedol záchranár Ondrej Pinka zo HaZZ v Banskej Bystrici. 

Krajská polícia za posledné mesiace eviduje dva prípady záhadného zmiznutia. Pred pár týždňami v Banskej Bystrici pátrali po žene, ktorá údajne v noci spadla do potoka Bystrička. Silný prúd mohol telo doplaviť až do Hrona, a tak sa mohlo dostať až do Vlkanovej. V druhom prípade ide o nezvestnú ženu z Brezna. Viac informácií bude k dispozícii po pitve. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk