Mladá žena chcela ukončiť život skokom pod vlak, zrážku zázrakom prežila ale prišla o nohu


Foto: Mladá žena chcela ukončiť život skokom pod vlak, zrážku zázrakom prežila ale prišla o nohu Foto: ilustračné, pixabay

Gabriela sa v sobotu 5. mája druhýkrát narodila, keď prežila zrážku s vlakom. Nešťastie sa stalo v časti Sabová (okres Rimavská Sobota), kde chcela pravdepodobne spáchať samovraždu.  

Pár minút po 9:00 hasičov a záchranárov zavolal rušňovodič. Gabriela sedela na kraji za kríkom a na koľajnice vošla vtedy, keď sa vlak nachádzal iba pár metrov od nej. „Išlo o ženu, ktorá sa neoprávnene pohybovala v prechodovom priereze koľaje. Podľa doterajších zistení nie je vylúčené, že žena sa pokúsila spáchať samovraždu,“ uviedla hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková. 

Aj napriek rýchlej reakcii, rušňovodič zrážke nedokázal zabrániť. Vlak zastal približne 100 metrov od miesta stretu a rušňovodič bežal žene okamžite pomôcť. Gabriela bola pri vedomí a plakala. Následne si ju do starostlivosti prevzali záchranári. „Po zrážke utrpela amputáciu predkolenia ľavej dolnej končatiny. Bola pri vedomí, komunikovala,“ informoval Jozef Minár z operačného strediska záchranárov.  

Zásah trval približne 15 minút a následne ju previezli do rimavskosobotskej nemocnice, kde ju hneď operovali. Prípad vyšetrujú železniční policajti. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk