Oslavy 10.výročia HC 05 Banská Bystrica na domácom ľade s Medveščakom Záhreb


Foto: Oslavy 10.výročia HC 05 Banská Bystrica na domácom ľade s Medveščakom Záhreb

Netradičné oslavy hokeja 10.výročia HC 05´ Banská Bystrica jedným zápasom

HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC Medveščak Záhreb

Priaznivci ľadového hokeja budú mať možnosť aspoň symbolicky osláviť na ZŠ v Banskej Bystrici v piatok 7.augusta 2015 10.výročie vzniku tohto nového klubu, ktorý je zároveň s týmto názvom najmladším extraligovým klubom na Slovenku, pretože ich predchodca Iskra Smrečina Banská Bystrica pôsobil ešte za éry totality a keďže financie potrebné na kvalitný hráčsky káder bolo v tom čase ťažko zohnať, pretože sponzori pod Urpínom vlievali viac peňazí do Dukly Banská Bystrica, ale aj tá padla v tomto roku, keď pre zmenu pred koncom Fortuna ligy 2014/15 oslávili 60 rokov futbalu zostupom do druhej futbalovej ligy po 12 rokoch pôsobenia v najvyššej domácej súťaže…

Venujme však priestor Hokejovému klubu HC 05´ Banská Bystrica, ktorý už v názve pre nový súťažný ročník získal sponzora a bude niesť nový názov v Tipsport extralige 2015/2016 HC 05 iClinic Banská Bystrica !

Posledný prípravný zápas na domácom ľade v Banskej Bystrici

Po dvoch naplánovaných súbojoch (exhibícia spomienkového stretnutia úmrtia Miroslava Hlinku – Výber hviezd 12:13 sn a súboja s účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy Medveščákom Záhreb, ktorého úvodné bully je na programe v piatok 7.augusta o 17,00 hod. priaznivci hokeja v Banskej Bystrici už dokonca prípravného obdobia neuvidia hokejistov tohto klubu na domácom ľade. Pokiaľ by ich lákal predsa hokej aj o dva týždne (21.až 23.augusta) môžu sa prísť po zrieť  do Martina na tradičný predsezónny hokejový turnaj „Montfield cup“, kde okrem domáceho Martina a Banskej Bystrice budú ešte štartovať dvaja účastníci českej hokejovej Tipsport extraligy HC Montfield Hradec Králové a BK Mladá Boleslav a.s.

Presný časový program pre prípadných fanúšikov, ktorí  by chceli ísť povzbudiť hokejových „baranov“ z Banskej Bystrice na turnaji v Martine :

Piatok 21.august (16,00 hod.)  Banská Bystrica – Montfield Hradec Králové,  sobota 22.august (18,00 hod.)  MHC Montfield Martin – Banská Bystrica, nedeľa 23.augusta (14,00 hod.) Banská Bystrica – BK Mladá Boleslav a.s.

O týždeň skôr môžu v rámci dovolenky fanúšikovia vycestovať aj pod hrad Matúša Čáka, kde v Trenčíne HC 05 iClinic Banská Bystrica bude v dňoch 13. – 15.augusta štartovať na medzinárodnom hokejovom turnaji „Rona cup“. Súpermi hokejistov z Banskej Bystrice bude 13.augusta Ertis Pavlodar z Kazachstanu, 14.augusta HC Dukla Jihlava a 15.augusta PSG Zlín, ktorého dres od novej začínajúcej sezóny oblieka aj odchovanec banskobystrického hokeja Tomáš Sýkora syn známeho hokejistu Romana Sýkoru.  Začiatky všetkých stretnutí Banskej Bystrice sú o 16,00 hod.
Záver prípravy už tradičný  na turnaji vo Švajčiarsku

Test prípravy ukončí Banská Bystrica vo švajčiarskom Yverdone, kde od 27.do 29.augusta ich postupne čakajú HC Lausanne, HC Ambri-Piotta (obaja súperi zo Švajčiarska) a Gamyo Epinal vlaňajší finalista najvyššej francúzskej ligy. Začiatky všetkých troch súbojov sú od 20,15 hod. Cestou späť na Slovensku bude ich posledným súperom v príprave v Plzni extraligová HC Škoda Plzeň v drese, ktorý oblieka druhý zo Sýkorovcov (tentoraz jeho menovec Ján Sýkora), ktorý už okúsil aj reprezentačný dres Slovenska s dvojkrížom na hrudi. Stretnutie v Plzni je na programe v pondelok 31.augusta o 17,30 hod.

Štart Tipsport extraligy na Slovensku je 11.septembra !

Extraligová premiéra TIPSPOT extraligy ročníka 2015/2016 bude v piatok 11.septembra 2015, keď Banská Bystrica privíta na domácom ľade hokejistov HK Nitra, ktorého vlani barani zdolali v semifinále play-off a postúpili do finále, kde však už im chýbali sily na zisk historického majstrovského titulu. Aj napriek tomu Hokejový klub HC 05 iClinic Banská Bystrica má stále krivku výkonnosti nasmerovanú nahor. Po dvoch bronzových medailách získali vlani striebro teraz už so staronovým trénerom Vladimírom Országhom by radi získali vytúžené zlato.

Miesto: -
Dátum: 08.08.2015
Zdroj: Jozef Cvajniga