Zadržali mladíka, ktorý obťažoval maloleté dievčatá, posedieť si môže až desať rokov


Foto: Zadržali mladíka, ktorý obťažoval maloleté dievčatá, posedieť si môže až desať rokov Foto: minv.sk

Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote obvinil 21-ročného muža (Rimavská Sobota) zo zločinov sexuálneho zneužívania, sexuálneho zneužívania v štádiu pokusu a z obmedzovania osobnej slobody. Obvinený pod rôznymi zámienkami ako napríklad, že pozná rodičov, že jeho dcéra stratila psa, či núkaním cukríkov oslovoval maloleté dievčatá s úmyslom sexuálneho uspokojenia hoci vedel, že dievčatá nemajú ani 15 rokov.

„Počas apríla takto oslovil dve dievčatá vo veku 8 a 10 rokov, kedy v jednom prípade došlo k sexuálnemu zneužívaniu a v druhom prípade išlo o pokus sexuálneho zneužívania. Ďalšie 11-ročné dievča obmedzoval na osobnej slobode vo výťahu a v chodbe bytového domu. Po prijatí oznámení od rodičov poškodených detí, polícia začala po páchateľovi intenzívne pátrať,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová.  

Na základe popisu páchateľa, jeho oblečenia a výpovedí poškodených vo štvrtok v dopoludňajších hodinách podozrivého zadržali. Mladý muž bol umiestnený do policajnej cely a za tieto zločiny spáchané na chránených osobách mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.  

Polícia upozorňuje rodičov, aby deťom neustále pripomínali, aby nedôverovali cudzím ľuďom, ani sa s nimi nerozprávali. Deťom je potrebné vysvetliť, kto je pre nich cudzím človekom a upozorniť ich, aby si od nich nebrali sladkosti či darčeky a nesadali si k ním do auta, aj napriek „pekným slovám“. Dieťaťu treba vždy dopredu oznámiť, kto pre neho príde do školy či na krúžok. Zdroj: KR PZ Banská Bystrica