- 24. január 2025 o 12:34
V Banskobystrickom kraji sa bude v piatok opäť protestovať. Mier Ukrajine volá ľudí do ulíc, Fico ich obvinil z prevratu
Občianske združenie Mier Ukrajine organizuje v slovenských mestách ďalšiu sériu piatkových protestov. Tie najbližšie sa uskutočnia tento týždeň 24. januára. Protesty prichádzajú krátko po tom, čo poslanec Smer-SD s podporou premiéra pripustil vystúpenie Slovenska z EÚ.
„Dosť bolo Ruska! Mier Ukrajine vyhlasuje stav občianskej pohotovosti a zvoláva Slovenky a Slovákov brániť slobodné, nezávislé a demokratické Slovensko! Slovensko je v ohrození, pokračujeme v sérii protestných zhromaždení! Spojenectvo s najsilnejšími tvoria pre Slovensko bezpečný ochranný štít. Dnes sa musíme všetci spojiť naprieč celou spoločnosťou a brániť slobodné a nezávislé Slovensko. Vyzývame všetkých ľudí: nebuďte ľahostajní!,“ informujú organizátori.
Fico ich spolu s opozíciou obvinil zo snahy o „majdan“, teda štátny prevrat, ktorý sa snažia vyvolať cez ulicu. „Najnovšie tu máme združenie Mier Ukrajine, ktoré burcuje po celom Slovensku ulicu a tvári sa ako apolitické hnutie. Keď sa ale pozrieme, kto je za ním, nájdeme pána Kulicha, ktorý je poslancom BSK za Team Bratislava a PS. Pani Štasselovú, ktorá v minulosti kandidovala do Národnej rady za koalíciu PS–Spolu. A tak ďalej,“ tvrdil premiér.
Združenie na to reagovalo slovami, že Robert Fico straší a klame. Tvrdia, že protesty neorganizujú opozičné strany, ale malá skupina aktivistov a aktivistiek. O „majdane“ mal Robert Fico rozprávať aj v pléne Národnej rady, keď čítal správu SIS, pre ktorú sa rozprava k odvolávaniu vlády presunula do utajeného režimu.
„Podľa dostupných informácií dnes v parlamente prečítal utajovanú správu SIS, v ktorej sa údajne uvádza, že máme byť sledovaní my, organizátori zhromaždení, aktivisti a ľudia angažujúci sa vo verejnom živote. Namiesto toho, aby vysvetľoval svoje kroky, útočí na slobodných ľudí, ktorí sú nespokojní s vedením tejto krajiny. Odmietame zastrašovanie a politické prenasledovanie občanov Slovenska, ktorí majú právo vyjadrovať sa ku krokom súčasnej vládnej koalície aj ústavné právo sa zhromažďovať,“ uviedlo združenie.
Protesty sa budú v piatok konať v týchto mestách:
- Bratislava, Námestie slobody, o 17:00
- Banská Bystrica, Námestie SNP, o 18:00
- Banská Štiavnica, Námestie Svätej Trojice, o 18:00
- Bardejov, Radničné námestie, o 17:30
- Humenné, Námestie slobody, o 17:00
- Košice, Dolná Brána, ŠTVRTOK o 18:00
- Liptovský Mikuláš, Námestie Osloboditeľov, o 18:00
- Martin, Socha Jánošíkovej družiny, o 17:00
- Myjava, M.R. Štefánika - pamätník, o 17:00
- Námestovo, Hviezdoslavovo námestie, o 17:00
- Nitra, Pešia Zóna, o 18:00
- Nové Zámky, Hlavné námestie, o 17:00
- Poprad, Námestie Svätého Egídia, o 18:00
- Považská Bystrica, Odborov 245/9, o 18:00
- Prievidza, Hotel Magura (Námestie J. C. Hronského), o 17:00
- Rimavská Sobota, Hlavné námestie, o 17:30
- Revúca, Nám. slobody - pri pamätníku, o 17:00
- Ružomberok, Park Š. N. Hýroša, o 18:00
- Senica, Námestie oslobodenia, o 17:00
- Veľký Krtíš, Námestie A.H. Škultétyho, o 17:00
- Žilina, Mariánske námestie, o 17:00
- Luxemburg, Square Jan Palach, o 18:00
Minútky zo Slovenska
- 11:30 Pokus o vraždu v Trebišove: Muž utrpel vážne zranenia, podozrivého zadržali
- 11:30 Sestrička zo žilinskej nemocnice získala prestížne ocenenie. Za čo si ho zaslúžila?
- 11:11 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete najnovšie informácie o výskyte medveďov. Čo všetko tam bude?
- 11:00 Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 11:00 Cyklisti z Hlohovca sa dočkajú, Hlohovec a Sereď spojí bezpečný 7,6 km dlhý úsek po hrádzi Váhu
- 11:00 Poslanec Ľubomír Galko skončil na pohotovosti. Nešťastne spadol, vraj to brutálne bolelo
- 11:00 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 11:00 Neurológia v košickej Šaci oslávila významné jubileum konferenciou, na ktorej sa stretli viacerí odborníci
- 10:36 Cyklisti na Liptove stretli medvedicu s mláďatami. Postavila sa na zadné, ostali ju pozorovať
- 10:12 Poslanca Jána Ferenčáka fyzicky napadli pred jeho dcérou, prehovoril o tom, čo sa stalo
- 10:00 FOTO: Škôlka v Prievidzi ponúka unikátny program pre zdravie detí, predškoláci si každý týžeň užívajú aj saunu
- 10:00 FOTO: Z obyčajného kurníka sa stal virálny hit. Čech ho prerobil na orginálny a známy fastfood
- 10:00 Klinika v Ružomberku získala finančný dar. Dražba tričiek na počesť Jozefa Vengloša pomohla deťom
- 10:00 Meteorológovia varujú pred vetrom v Košickom kraji. Platí výstraha
- 10:00 Meteorológovia varujú pred vetrom v Prešovskom kraji. Platí výstraha