Nebezpečná kozmetika sa objavila zrejme aj v našich obchodoch, ide o niekoľko výrobkov


Foto: Nebezpečná kozmetika sa objavila zrejme aj v našich obchodoch, ide o niekoľko výrobkov
Galéria: 9 fotiek
Foto: ilustračné

Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré sa zrejme nachádzajú aj na slovenskom trhu. Medzi nebezpečnými výrobkami sa nachádzajú napríklad ponožky proti stvrdnutej pokožke, ktoré môžu z dôvodu nízkeho pH spôsobiť jej vážne poškodenie.

Na zozname nebezpečných výrobkov je aj sérum na pokožku v ktorom sa nachádza zmes konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone. Ich zmes je povolená len v zmývateľných výrobkoch, pričom uvedené sérum je nezmývateľné a tak môže u citlivých osôb spôsobiť alergickú reakciu.  

Ďalším nebezpečným výrobkom sú mydlá, ktoré pripomínajú jedlá a najmä deti si ich môžu ľahko zmýliť s potravinami. Ich prehltnutie im môže spôsobiť otravu či udusenie. Krém na pokožku v ktorom sa nachádza hore uvedená  zmes konzervačných látok je tiež nebezpečný, pretože môže u citlivých ľudí spôsobiť alergickú reakciu.

Telové krémy na bielenie pokožky, ktoré obsahujú hydrochinón (látka určená len na profesionálne použitie, môže sa požívať iba do výrobkov na nechtový dizajn) môžu spôsobiť kožné alergie, vďaka prítomnosti spomínanej zmesi konzervačných látok. Súprava kozmetických výrobkov určených na ruky a telo v balení zlatej a hnedej farby, v ktorom sa nachádza parfum a krém, a v ktorých sa spomínaná zmes tiež nachádza môžu rovnako vyvolať alergickú reakciu u citlivých osôb. 

Obaly výrobkov, ktoré Úrad verejného zdravotníctva označil za nebezpečné nájdete vo fotogalérii.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk