Mladík, ktorý okradol dôchodkyňu o tisíce eur dostal prísnejší trest, rozhodol o tom odvolací súd


Foto: Mladík, ktorý okradol dôchodkyňu o tisíce eur dostal prísnejší trest, rozhodol o tom odvolací súd Foto: ilustračné

Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici udelil trest odňatia slobody na sedem rokov nepodmienečne 25-ročnému Tomášovi Š. z Lučenca. Podvodného konania sa dopustil voči 78-ročnej ženy z Hriňovej od ktorej pod zámienkou, že je jej syn vylákal 4 tisíc eur.

Mladík zavolal z mobilu na pevnú linku dôchodkyne s tým, že je jej syn Andrej a potrebuje finančnú hotovosť, pretože sa chystá kúpiť dom v Banskej Štiavnici. Povedal jej, že po peniaze príde muž menom Peter. V skutočnosti však prišiel on a získal 2 tisíc eur. Potom Tomáš opäť zavolal a žena dala ďalších 2 tisíc eur cudziemu mužovi. Dôchodkyňa zistila, že ide o podvod až keď zavolala svojmu skutočnému synovi. 

Podvodník sa na súde priznal a súd mu uložil trest na 5 rokov a 8 mesiacov nepodmienečne, pričom do tohto trestu zarátal aj predchádzajúcu lúpež. Voči rozsudku sa odvolal prokurátor, ktorý požadoval vyšší trest. Odvolací senát mu vyhovel a Tomášovi udelil trest na sedem rokov. Spôsobenú škodu bude musieť zaplatiť. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk