Mužov, ktorí prenasledovali auto a fyzicky napadli vodiča polícia chytila, hrozí im 10 až 15 rokov


Foto: Mužov, ktorí prenasledovali auto a fyzicky napadli vodiča polícia chytila, hrozí im 10 až 15 rokov Foto: KR PZ Banská Bystrica

Kriminalisti z KR PZ V Banskej Bystrici objasnili ďalší zločin. Ide o lúpežné prepadnutie, ku ktorému došlo v decembri 2017 v obci Zvolenská Slatina. Vtedy ešte neznámi páchatelia na aute prenasledovali 65-ročného muža.  

„Po tom ako do jeho vozidla odzadu narazili a poškodený muž po zastavení z vozidla vystúpil, ho fyzicky napadli a z auta mu ukradli príručnú kapsičku s rôznymi osobnými dokladmi, ako aj kufrík s rôznymi listinnými materiálmi. Lúpežníci išli vtedy takpovediac „na istotu“. Vo svojom vozidle totiž poškodený viezol väčší obnos peňazí. K odcudzeniu finančnej hotovosti nedošlo. Poškodenému spôsobil jeden z páchateľov ťažké, život ohrozujúce poranenia,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. 

Od 22. decembra, kedy sa skutok stal banskobystrickí krajskí kriminalisti na tomto prípade intenzívne pracovali, a páchateľov sa im podarilo stotožniť. Obvineniu zo zločinu lúpeže čelia traja muži. Ide o 27-ročného Erika, 44-ročného Dalibora (obaja z okresu Detva), ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.  

Tretí z mužov, 40-ročný Jaroslav (okres Žiar nad Hronom), ktorý poškodeného fyzicky napadol a spôsobil mu vážne zranenia, je obvinený z obzvlášť závažného zločinu lúpeže, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest na 10 až 15 rokov. Dvaja z obvinených sú stíhaní na slobode a 40-ročný Jaroslav je vo vyšetrovacej väzbe. V prípade naďalej prebiehajú procesné úkony. 

Prečítajte si viac:


Zdroj: KR PZ Banská Bystrica

  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne