Auto skončilo v autobusovej zastávke, 74-ročnému vodičovi zadržali vodičský preukaz


Foto: Auto skončilo v autobusovej zastávke, 74-ročnému vodičovi zadržali vodičský preukaz Foto: facebook.com/noviny.sk

Autobusovú zastávku v Banskej Bystrici zdemolovalo terénne auto, po tom keď vodič zišiel z cesty a zastavila ho až železná konštrukcia. Predná časť auta narazila do lavičky, na ktorej našťastie v tej chvíli nikto nesedel. Záchranári museli zraneného vodiča odviesť do nemocnice. Podľa vyjadrenia polície 74-ročný vodič nad autom stratil kontrolu, zrejme dôsledkom náhleho zhoršenia zdravotného.

Auto prestal ovládať a tak zišlo z cesty. Najskôr zdemolovalo dopravnú značku, a následne narazilo rovno do zastávky, kde ho zastavila až železná konštrukcia. „Po príchode na miesto sa osoba nachádzala ešte vo vozidle. Osobu sme vyprostili spolu s rýchlou zdravotnou pomocou,“ povedal Michal Bajs z hasičského zboru v Banskej Bystrici.  

Približne 10 minút pred nehodou si nezvyčajnú jazdu muža všimli aj ostatní vodiči v meste. Na Námestí slobody terénne auto zachytilo protiidúce vozidlo, no vodič pokračoval ďalej a nakoniec narazil do zastávky. 74-ročnému mužovi zadržali vodičský preukaz a príčina nehody sa bude vyšetrovať.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk