V Banskej Bystrici otvoria novú materskú školu, zápis bude v apríli


Foto: V Banskej Bystrici otvoria novú materskú školu, zápis bude v apríli Foto: zsradvan.info

V priestoroch Základnej školy Radvanská 1 vznikne nová škôlka. Od septembra 2018 poskytne celodennú výchovu a vzdelávanie pre 66 detí. „Vznikom novej škôlky vytvoríme aj niekoľko pracovných miest nielen pre pedagogických zamestnancov. Výhodou je aj to, že malí predškoláci budú môcť po absolvovaní materskej školy plynule pokračovať v plnení školskej dochádzky v základnej škole,“ uviedol primátor Ján Nosko. 

V rámci stavebných prác sa na prízemí vytvoria tri priestranné triedy s kapacitou po 22 detí. Vybudujú sa umyvárne, šatne, spálne, sklad hračiek, miestnosti pre učiteľov a nepedagogických zamestnancov a spoločná jedáleň. V oplotenom areáli vybudujú detské ihrisko. Pre škôlkárov bude k dispozícií pieskovisko, školský dvor a futbalové ihrisko.  

„Celkový rozpočet projektu sa pohyboval vo výške takmer 606 200 eur, pričom 420 100 eur sme získali z Integrovaného regionálneho operačného programu. Finančná spoluúčasť mesta je približne 110 700 eur. Takmer 10 000 eur investujeme na nákup nového vybavenia materskej školy,“ doplnil vedúci oddelenia investičnej výstavby a riadenia projektov Vladimír Brieda.

Zápis sa uskutoční v stredu 18. apríla od 8:00 do 17:00. Prevádzková doba bude od 6:30 do 16:30. Do novej MŠ budú prijaté deti, ktoré ešte nenavštevovali žiadnu MŠ v Banskej Bystrici. V prípade voľných miest budú prijaté aj deti od dvoch rokov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: banskabystrica.sk