Mladíka, ktorý so zbraňou prepadol predajňu na námestí SNP v Banskej Bystrici súd oslobodil


Foto: Mladíka, ktorý so zbraňou prepadol predajňu na námestí SNP v Banskej Bystrici súd oslobodil Foto: minv.sk

Mladistvý Viktor z Banskej Bystrice je stíhaný pre ozbrojenú lúpež, keď 4. marca zamaskovaný a so zbraňou prepadol predajňu Terno na námestí SNP v Banskej Bystrici. Prokurátor podal návrh na jeho väzbu, avšak sudca pre prípravné konanie návrh zamietol a mladíka prepustil.

Prokurátor proti rozhodnutiu súdu prvého stupňa podal sťažnosť, a tak sa včera, vo štvrtok 15. marca prípadom zaoberal odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici. Ten predchádzajúci verdikt potvrdil a Viktor ostal na slobode s tým, že do konca roka ostane v opatere Reedukačného centra v Hlohovci.  

Obvinený Viktor v nedeľu 4. marca po 17:00 s kuklou a so zbraňou prepadol predajňu Terno na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Predavačka však pokladňu nedokázala otvoriť, tak odišiel a pri úteku zbraň zahodil do Hrona. Išlo o softairovú pištoľ, ktorá pripomínala krátku guľovú zbraň značky Glock.  

Keďže mladík do väzenia zatiaľ nepôjde skončí pod dohľadom probačného a mediačného úradníka, ktorý Viktorovi stanovil viaceré obmedzenia a povinnosti. Za ozbrojenú lúpež mu hrozí trest 7 až 12 rokov, no keďže ide o mladistvého znižuje sa na polovicu. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk