Banská Bystrica plánuje miliónové investície do športovej infraštruktúry


Foto: Banská Bystrica plánuje miliónové investície do športovej infraštruktúry Foto: banskabystrica.sk

Mesto Banská Bystrica dostalo od vlády dotáciu vo výške 3 milióny eur. Samospráva ich chce investovať do budovania nových športových areálov, či do obnovy zanedbanej športovej infraštruktúry.  

„Banská Bystrica v budovaní športovej infraštruktúry dlhodobo zaostávala. Som rád, že aj vďaka titulu Európske mesto športu 2017 dnes môže byť inšpiráciou pre ďalšie mestá. V investíciách do športu pokračujeme aj naďalej vďaka vyčleneným financiám v mestskom rozpočte či mimorozpočtovým zdrojom.Teší ma, že vytváranie podmienok na športovanie bola dobrá cesta, ktorá nakoniec priniesla financie do veľkých športových investičných projektov,“ hovorí Ján Nosko. 

Poskytnutú dotáciu mesto využije na zmodernizovanie tréningového centra Mestského mládežníckeho futbalového štadióna v Radvani a na rekonštrukciu športového areálu Základnej školy Radvanská. K multifunkčnému ihrisku tak pribudne atletický ovál a ďalšie hracie plochy pre rôzne športové aktivity. Pre Slovenský zväz biatlonu pôjde na rozvoj a dobudovanie infraštruktúry v národnom biatlonovom centre v Osrblí celkovo 250 tisíc eur.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: banskabystrica.sk